Stadler připravuje lokomotivy Deutsche Bahn pro zavedení ETCS

Deutsche Bahn (DB), Stadler a její společný strojírenský podnik AngelStar připravují v Německu lokomotivy pro evropský vlakový zabezpečovací systém (ETCS).

Je to poprvé, co byly německé lokomotivy připraveny pro ETCS bez účasti výrobce lokomotivy. Vzhledem k tomu, že v Německu bude v nadcházejících letech dovybaveno pro ETCS přibližně 13 000 lokomotiv a více jednotek, mohou kapacitní limity ze strany výrobců působit jako potenciální úzká hrdla. Dokončením práce bez jejich zapojení tak tento systém otevírá cestu k rychlejšímu zavádění.

Tato modernizace musí splňovat celoevropský standard, který je nasazován na železničních tratích po celém Německu. Tento přechod zároveň slouží jako základ pro další digitalizaci železničního provozu.

V rámci této spolupráce byly nyní dvě lokomotivy DB Cargo dovybaveny automatickým vlakovým zabezpečovačem GUARDIA Baseline 3.4.0 ETCS a vrátily se do provozu.

Je to poprvé, co byla lokomotiva DB řady 185.2 (Alstom Traxx) dovybavena systémem ETCS od společnosti Stadler. Tento úspěch tak vyžadoval rozsáhlou práci, než mohla první lokomotiva znovu získat schválení „první třídy“. Schválení bylo jednodušší pro druhou lokomotivu, která byla považována za konstrukčně identickou a získala status „Shoda s typem“. Všechny budoucí modernizace provedené stejným způsobem se nyní mohou vrátit k tomuto modelu, aby se zvýšila účinnost.

„Stadler tímto projektem modernizace záměrně prorazil novou půdu, aby zjednodušil dovybavení stávajících vozidel moderní signalizační technikou. S touto inovací můžeme vytvořit naléhavě potřebnou kapacitu v železničním průmyslu pro přepravu velkého počtu stávajících vozidel v Evropě do digitální budoucnosti, uvedl Ansgar Brockmeyer, vedoucí divize prodeje a marketingu a zástupce generálního ředitele skupiny Stadler.

Dříve byla společnost Stadler zvyklá provádět objednávky na modernizaci svých vlastních vozidel, protože svou první objednávku na modernizaci pro GUARDIA obdržela v roce 2020 od nizozemského železničního dopravce Arriva.

Foto © Stadler

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →

One thought on “Stadler připravuje lokomotivy Deutsche Bahn pro zavedení ETCS

  1. Stadler připravuje lokomotivy Deutsche Bahn pro zavedení ETCS – Press centrum zahraniční a domácí dopravy 18/11/2023 at 10:17

    […] Continue reading Stadler připravuje lokomotivy Deutsche Bahn pro zavedení ETCS at Transport Minute… […]

Comments are closed.

%d