Společnost Transguard ze skupiny Emirates podepsala dohodu o přepravě a ochraně diamantů a šperků z Indie

Indický vývoz drahých kamenů a šperků do Spojených arabských emirátů v uplynulém roce prudce vzrostl díky Komplexní dohodě o hospodářském partnerství (CEPA) mezi oběma zeměmi a je to právě společnost Transguard, která nabízí jeden z nejlepších bezpečnostních systémů pro logistiku těchto vzácných předmětů. Oceňovaná společnost Transguard, jež je součástí skupiny Emirates Group, je nejdůvěryhodnějším týmem pro bezpečnost a správu těchto objektů v zemi.

Reklamy

Transguard nedávno podepsala exkluzivní smlouvu s Indickou radou pro podporu vývozu drahých kamenů a šperků (GJEPC), autonomním vrcholovým orgánem tohoto odvětví s více než 9 000 členy. Díky této smlouvě bude společnost Transguard poskytovat komplexní logistickou podporu – od nepřetržité přepravy a služeb až po správu trezorů a bezpečné skladování diamantů a šperků. Divize ročně bezpečně přepraví drahé kameny, šperky, hotovost a další cennosti v hodnotě miliard dolarů.

Rada GPJEC zřídila svou první mezinárodní pobočku, centrum India Jewellery Exposition (IJEX), v historickém dubajském Gold Souku v Deiře. Zde budou její členové využívat prostor k vystavování a prezentaci nejvzácnějších drahých kamenů a šperků, které Indie nabízí. Společnost Transguard zajistí bezkonkurenční logistiku a řízení, včetně bezpečného procesu přihlašování a odhlašování drahých kovů a šperků.

V rámci dohody společnost Transguard plně pojistí všechny výrobky vystavovatelů uložené v trezoru. Očekává se, že tým bude v letošním roce manipulovat s diamanty, šperky a drahými kameny v hodnotě přibližně 100 milionů AED, přičemž v následujících třech letech se předpokládá exponenciální nárůst, protože obchod mezi Indií a Dubají bude nadále růst. Indický vývoz drahých kamenů a šperků do Spojených arabských emirátů (SAE) vzrostl v letech 2022-23 o neuvěřitelných 16,54 % na 5,77 miliardy USD.

Vystavovatelé, kteří navštíví Dubaj, mohou očekávat bezproblémový celní proces. Díky jedinečné dohodě společnosti Transguard s dubajskou celní správou bude clo a DPH vybíráno pouze z prodaných položek, na konci výstavy.

Rabie Atie, senior viceprezident společnosti Transguard, řekl: „Vybudovali jsme si dobrou pověst jako poskytovatelé efektivních, bezrizikových, bezpečných a zabezpečených služeb, které vedou k bezproblémové obsluze zákazníků. Jsme nesmírně hrdí na to, že jsme se podíleli na vůbec první zásilce, která dorazila do Dubaje v rámci dohody CEPA. Naše partnerství se společností GJEPC je předzvěstí rozsáhlejších a rostoucích obchodních vazeb mezi Indií a Spojenými arabskými emiráty, které dále podpoří obě ekonomiky.“

Sabyasachi Ray, výkonný ředitel Indické rady pro podporu vývozu drahých kamenů a šperků, řekl: „V Dubaji jsme hledali silného a spolehlivého partnera, který by nabízel logistické služby našim členům vystavujícím na India Jewellery Exposition Center. Společnost Transguard byla jasnou volbou, protože je dubajským vládním subjektem, který je ve Spojených arabských emirátech známý jako spolehlivý poskytovatel služeb podpory podnikání a outsourcingu.“

„Centrum India Jewellery Exposition Center je zásadní iniciativou, která se snaží využít výhod Komplexní dohody o hospodářském partnerství mezi Indií a Spojenými arabskými emiráty. Tento pakt otevřel řadu možností pro posílení obchodu mezi oběma zeměmi. Zejména byla velmi přínosná pro indický klenotnický sektor, což vedlo k několikanásobnému zvýšení vývozu šperků z ryzího zlata na Blízký východ. Spojením se společností Transguard chce India Jewellery Exposition Center zajistit našim členům naprostou důvěru v proces logistické podpory.“

Transguard

Společnost Transguard je jednou z divizí skupiny Emirates a byla založena v roce 2001. Její komplexní nabídka logistických služeb zahrnuje celní odbavení, spedici, zabezpečené skladování a přepravu, mezinárodní výstavy klenotů, zajištění ostrahy, doprovodné a monitorovací služby, zpracování hotovosti, správa bankomatů, přeprava hotovosti a pozemní odbavení.

Transguard zajišťuje bezpečnou přepravu cenných komodit, jako je diplomatická pošta, bankovky, diamanty, šperky a drahé kovy, a to do více než 140 destinací po celém světě. Je jedinou agenturou, která má od dubajského úřadu pro civilní letectví povolení k doprovodu a manipulaci s cenným nákladem, který prochází letištěm. Nejmodernější terminál pro přepravu cenností na dubajském letišti, první svého druhu na světě, je plně obsluhován a řízen společností Transguard.

Společnost je nejdůvěryhodnějším poskytovatelem podpory podnikání a outsourcingu ve Spojených arabských emirátech a disponuje velkým, dynamickým a kulturně rozmanitým týmem zaměstnanců, který čítá přes 61 000 osob.

Rada na podporu exportu drahých kamenů a šperků (GJEPC)

Rada na podporu exportu drahých kamenů a šperků (GJEPC) byla založena v roce 1966 a je jednou z několika rad (Export Promotion Councils EPCs), kterou indická vláda zřídila na podporu exportu země, v době, kdy indická ekonomika, po získání nezávislosti, začala pronikat na mezinárodní trhy.

Od roku 1998 získala GJEPC autonomní status. GJEPC je vrcholným orgánem drahokamového a šperkařského průmyslu a dnes zastupuje více než 9 tisíc členů v tomto odvětví.  GJEPC má centrálu v Bombaji a regionální pobočky v Dillí, Kalkatě, Čennaí, Suratu a Džajpuru. Má tak široký dosah a je schopna užší interakce se členy, kterým tak může poskytovat své služby napřímo a smysluplnějším způsobem.

V uplynulých desetiletích se GJEPC stala jednou z nejaktivnějších EPC a neustále usiluje jak o rozšíření svého dosahu a hloubky svých propagačních aktivit, tak o rozšíření a zkvalitnění služeb pro své členy.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém