Airbus A330-200 Qantas

Qantas čeká na vakcínu a na rok pozastavuje lety do USA a Londýna

Qantas zastavily prodej letenek do Spojených států a Velké Británie až do konce října 2021, uvádí „výkonný ředitel“. Australský národní dopravce má pravidelné lety na Nový Zéland, Singapur, Hongkong, Japonsko, stejně jako na Fidži a Novou Kaledonii. Kromě destinací v USA a Velké Británii z harmonogramu zmizely také lety do jihoafrického Johannesburgu a chilského Santiaga.

Reklamy

Do října příštího roku jsme dočasně pozastavili prodej na některých našich mezinárodních linkách. Důvodem jsou pokračující vládní omezení a nejistota na těchto trzích, vysvětlil mluvčí společnosti Qantas.

U hlavních destinací ve Velké Británii a USA bude zapotřebí vakcína vzhledem k vysoké míře infekce COVID-19 v těchto lokalitách. Jsme však přesvědčeni, že jeho potenciál nám pomůže tyto trasy obnovit na konci roku 2021 – zdůraznil Alan Joyce, prezident společnosti Qantas.

Rychlé testy mohou vyřešit problém s karanténou. Už po čtvrt hodině už můžete vědět, zda je někdo nakažený, a neblokovat jej v případě negativního výsledku – přidala také Joyce. Společnost Qantas doporučuje cestujícím, aby si rezervovali rezervace do Londýna a některých měst v USA. Plánované cesty lze odložit do konce roku 2022. Všichni, kteří si zvolí takové řešení, získají dalších 10 procent slevy z hodnoty letenky.

Rozhodnutí australského národního dopravce ponechává trans-pacifický trh široce otevřený konkurenčním leteckým společnostem, zejména těm v Severní Americe, které tyto trasy nedávno obnovily. Zatímco Qantas, Jetstar, Hawaiian Airlines a Air Canada pozastavily své trans-pacifické lety, Delta Air Lines , American Airlines a United Airlines nadále létají do Austrálie z hlavních uzlů USA. Spojení v segmentu Los Angeles – Sydney jsou mimořádně žádané, kde také vzkvétají nákladní lety, což pomáhá kompenzovat omezený počet cestujících, který může být na těchto trasách přepraven. Díky tomu budou mít američtí dopravci v budoucnu silnou strategickou pozici, když již nebudou existovat omezení a pandemie ustoupí.
Admin
Author: Admin