V Zálesí vznikl nový zpomalovací ostrůvek, zvýší tak bezpečnost v obci

V obci Zálesí vybudovala Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje zpomalovací ostrůvky. Zatímco doposud zdržovaly řidiče semafory, nyní to budou takzvané vjezdové brány, díky kterým budou muset upravit rychlost. Smyslem opatření je zvýšení bezpečnosti v obci. Práce začaly na konci září letošního roku.

Jaroslav Charvát, vedoucí investičního úseku SÚS JMK: „Příčinou dopravního omezení je splnění požadavků představitelů obce Zálesí, kteří chtěli, aby se u vjezdu do obce vybudovaly vjezdové brány. V tomto místě budujeme tu první, která je příčinou toho dopravního omezení. Stavba jde poměrně rychle, začali jsme před třemi týdny.“

Součástí stavby jsou i sloupy veřejného osvětlení, budou tak viditelné i v nočních hodinách. Jedná se o první ze dvou etap, v té následující by měl v obci být vybudován další ostrůvek ve směru Zálesí-Štítary.

Jaroslav Charvát, vedoucí investičního úseku SÚS JMK: „Semafory zmizí začátkem příštího týdne. Pokládka bude postupná, nedá se pokládat hned za tepla na čerstvou vrstvu, musí se tedy počkat až asfalt vytvrdne. Pokud nebude pršet a nastanou špatné klimatické podmínky, tak by to příští týden mělo být bez problému průjezdné.

Stavba se týkala asi 95m dlouhého úseku.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →

One thought on “V Zálesí vznikl nový zpomalovací ostrůvek, zvýší tak bezpečnost v obci

  1. V Zálesí vznikl nový zpomalovací ostrůvek, zvýší tak bezpečnost v obci – Press centrum zahraniční a domácí dopravy 29/10/2023 at 09:14

    […] Continue reading V Zálesí vznikl nový zpomalovací ostrůvek, zvýší tak bezpečnost v obci at … […]

Comments are closed.

%d