Na Barrandově dnes otevřela skupina Orlen Benzina novou čerpací stanici. Najdetezde vodíkový plnicí stojan pro automobily, nákladní vozidla i autobusy.
Její výstavbu Ministerstvo Dopravy ČR podpořilo z Operačního programu Doprava 2. Pokládáme za klíčové, aby česká cesta k bezemisní mobilitě byla technologicky maximálně neutrální, abychom si nezavírali cesty technologického rozvoje a nesázeli vše jen na jednu kartu. V budoucnosti mobility budou mít zcela nepochybně místo elektromobily, ale stejně tak i vozy na vodíkový pohon nebo na syntetická paliva uvedl ministr dopravy Martin Kupka.
Vozidla na vodíkový pohon jsou v podstatě elektromobily. Svou energii ale nečerpají z baterií, ale prostřednictvím reakce vodíku s kyslíkem v palivových článcích za vzniku vody. Zásadní výhodou vodíkových vozidel oproti stávajícím bateriovým elektromobilům je dlouhý dojezd (až 700 km) a krátká doba plnění, která je srovnatelná s tankováním benzinových a naftových automobilů. Významnou roli do budoucna by vodík mohl hrát u nákladních automobilů a autobusů.
redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

By redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

One thought on “Skupina Orlen-Benzina otevřela v Praze novou vodíkovou stanici”

Comments are closed.