• 06/07/2022 05:26

Skupina Lufthansa Group chce do září nabídnout téměř všechny destinace před krizí koronaviru

ByAdmin

Čvc 8, 2021 , ,
Swiss International Airlines
Stránka navštívena: 4321
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 47 Sekund

Skupina leteckých společností patřící pod Lufthansa Group pokračuje v rozšiřování letové nabídky i přes cestovní omezení v důsledku Čínského coronaviru. „Rozhodli jsme se, že do září opět nabídneme téměř všechny destinace letů, abychom měli celou řadu nabídek pro soukromé i obchodní cestující.“

Uvedl Heiko Reitz, plánovač sítě společnosti v rozhovoru pro časopis Capital. Trasy jsou však létány s nižšími frekvencemi. Podle mluvčí společnosti Lufthansa platí předchozí plánování kapacit.

Za rok jako celek bude nabídnuto v průměru 40 procent sedadel v předkrizovém roce 2019. Během léta se nabídka postupně zvýší až na 70 procent předkrizové kapacity.

Swiss udává průměrnou kapacitu pro léto o něco nižší než mateřská společnost: „Průměrná kapacita, tj. letová produkce, je pro toto léto 50 až 55 procent oproti roku 2019,“ potvrdil mluvčí společnosti Marco Lipp na dotaz agentury AWP. Za celý rok však Swiss počítá s Lufthansou s nabídkou 40 procent ve srovnání s předkrizovým rokem.

Rakouská Austrian Airlines udává oproti předkrizovému roku 2019 vytíženost na 50 procent, tak stejně nabídku destinací oproti stavu před krizí koronaviru.

Znovu ve Švýcarsku s více než 90 procenty cest

V letním období létá Swiss znovu do celkem 125 destinací, 85 z Curychu a 40 ze Ženevy. To znamená, že pokrývá více než 90 procent sítě tras ve srovnání s rokem 2019, uvedl Lipp. V tuto chvíli však ještě není jasné, kdy bude znovu pokryta celá síť tras. „Závisí to mimo jiné na dalším vývoji,“ řekl.

V polovině června letecká společnost uvedla, že poptávka v letním období byla pouze o polovinu vyšší než před pandemií, ale počet rezervací se vzhledem k nadcházejícím letním prázdninám výrazně zvýšil. Nyní, jen o několik týdnů později, je varianta Delta v záloze a varianta Lambda již hrozí, že se stane další problémovou variantou.

Na otázku, jaký vliv má delta varianta na rezervace, odpověděl: „Obecně jsme zjistili, že nárůst počtu případů nebo změna vstupních nebo karanténních předpisů vede ke změně v chování rezervací nebo ke změnám v rezervacích.“

Jako příklad uvedl Velkou Británii: Od té doby, co se země nachází na seznamu federálních karantén, poptávka po letech tam klesla. Na druhou stranu, více lidí cestovalo do Berlína znovu po uvolnění vstupních požadavků v Německu.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %