• 07/07/2022 07:08

Opel chce prodávat elektromobily až od roku 2028

ByAdmin

Čvc 8, 2021 , ,
Stránka navštívena: 3335
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 24 Sekund

Nadnárodní automobilová společnost Stellantis zvyšuje své investice do elektromobility. Pro německou dceřinou společnost Opel to znamená rychlé vyrovnání se skutečným návratem.

Opel Manta v podobě elektro auta

Opel Manta se vrací – jako elektromobil. Stejně jako legendární sportovní vůz ze 70. let, i celá automobilka Opel čelí úplnému přechodu na elektromobilitu. Do roku 2028 bude společnost nabízet pouze elektrická vozidla v Evropě, oznámil ve čtvrtek šéf Opelu Michael Lohscheller na prezentaci mateřské společnosti Stellantis. Opel bude navíc uveden na čínský trh jako čistě elektrická značka. V polovině tohoto desetiletí je také plánováno nové vydání klasického sportovního vozu „Manta“ jako elektromobilu.

Mateřská společnost Opel Stellantis plánuje do poloviny tohoto desetiletí investovat více než 30 miliard eur do elektrifikace svých modelů automobilů. Mimo jiné je plánována vlastní výroba baterií a několik platforem, na nichž lze potom stavět různé modely automobilů. Očekává se, že nízkoemisní vozidla v Evropě budou mít na konci tohoto desetiletí podíl přes 70 procent, ve srovnání se 14 procenty v současnosti, jak ve čtvrtek oznámil online ředitel společnosti Carlos Tavares.

Stellantis vznikla na začátku roku sloučením francouzské skupiny PSA se společností Fiat Chrysler (FCA). Skupina se silnými pilíři v Evropě a Severní Americe má 14 značek, mezi nimi Peugeot, Fiat, Dodge a Opel. Na čínském trhu měly problémy jak FCA, tak PSA.

Elektromobily by měly mít dojezd až 800 kilometrů, uvedl Tavares. Podle společnosti nebudou uživatelé automobilů do roku 2026 muset platit více za elektrický automobil než za klasický automobil se spalovacím motorem. Možná státní podpora je z tohoto výpočtu vyloučena. S oznámením Lohschellera nelze vyloučit, že Opel bude i po roce 2028 prodávat automobily se spalovacími motory na mimoevropských trzích.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %