• 04/07/2022 02:36

Škoda má nové vedení. Přivedla lidi z Alstomu

ByAdmin

Úno 17, 2022
Fotografie Škoda
Stránka navštívena: 122
0 0
Doba čtení příspěvku:56 Sekund
Novým prezidentem (CEO) skupiny Škoda a předsedou dozorčí rady Škody Transportation se stal Didier Pfleger. K českému výrobci přešel z Alstomu. Spolu s ním nastoupil mj. do firmy Radosław Banach.
Jak informuje v prohlášení koncern Škoda, 57letý Didier Pfleger přichází přímo z Alstomu, kde měl na starosti celý region Blízkého východu, Afriky a Střední Asie. S francouzským gigantem strávil 10 let, mimo jiné ve správní radě společnosti. Vedl také program elektrobusů Aptis. Český výrobce zdůrazňuje, že tyto zkušenosti se mají hodit při expanzi – jak z hlediska katalogu přepravních produktů, tak trhů.

Připravujeme se tak na zvýšení tržního podílu Škody – komentoval Ladislav Bartoníček, prezident skupiny PPF , která Škodu v roce 2018 převzala.. Pfleger nahradil Peta Brzezinu. Nový prezident v prohlášení oznamuje, že tradice Škody bude respektována a že se okamžitě zaměří na zvyšování zisků a provozní dokonalosti.  

Kromě angažmá Didiera Pflegera přijala Škoda také nového obchodního manažera Mikea Nieblinga, který dříve pracoval v Bombardieru, a výrobního manažera Radosława Banacha, který řídil polskou továrnu Alstom v Chorzówě. Novým finančním ředitelem (CFO) se zase stal Martin Oravec. Přechází však z jiného odvětví, konkrétně od maďarského telekomunikačního operátora Telenor z PPF.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %