• 07/07/2022 06:31

Sirius může jezdit v Německu, Leo Express zvažuje úpravu pro tamní koleje. Osvědčení k přepravě osob v Německu už má

Stránka navštívena: 1282
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 52 Sekund

Nové vlaky Leo Express Sirius pokročily do další fáze schvalování a Leo Express s nimi plánuje svézt první pasažéry. První tři elektrické dvousystémové jednotky budou schopné po schválení ERA jezdit v Česku, na Slovensku nebo v Polsku. Leo Express má u výrobce CRRC zároveň opci na nákup dalších 30 jednotek, u kterých zvažuje úpravu na vícesystémové, díky čemuž by Sirius mohl jezdit také po německých kolejích či zabezpečovat přeshraniční spojení mezi Německem, Českem a dalšími zeměmi. K provozu vlaků na německých kolejích získal Leo Express nedávno osvědčení, které ho jako jediného českého soukromého dopravce opravňuje k přepravě osob v Německu. Na německé tratě by tak mohl nabídnout zbrusu nové vlaky, které by díky úpravě mohly jezdit také v  Rakousku, Švýcarsku, Švédsku nebo Norsku.

Leo Express získal jako jediný soukromý český dopravce osvědčení o bezpečnosti vztahující se na železniční provoz ve spolkové republice Německo v oblasti osobní dopravy. Německo je pro Leo Express stejně důležitým trhem jako ten český, slovenský a polský, a proto nyní dopravce hledá nové příležitosti na německých tratích. Proto Leo Express nyní zvažuje úpravu budoucích vlaků Sirius také pro německé koleje.

Nové jednotky, které vstoupily do další fáze schvalovacího procesu, a ve kterých Leo Express plánuje svézt první cestující v příštím roce, jsou dvousystémové (25 kV/3 kV) a mohou tak být nasazeny na kolejích na celém území Česka, na Slovensku či v Polsku. U dalších 30 jednotek Sirius, na které má Leo Express opci u výrobce, dopravce zvažuje úpravu na vícesystémové jednotky (rozšíření o napájecí soustavu 15 KV, 16.7 Hz.), díky čemuž by nové jednotky mohly jezdit také po německých kolejích. Právě pro ty Leo Express nedávno získal jako jediný český soukromý dopravce osvědčení k přepravě osob.

Kdo je Leo Express?

Leo Express je soukromý dopravce poskytující železniční a autobusovou osobní dopravu ve Střední Evropě. Dopravce primárně působí na komerční trase Praha–Ostrava, jeho vlaky zajíždí i do Košic či Krakova a na jižní Moravu. Od prosince 2019 provozuje také regionální vlaky na Pardubicku. Cestujícím Leo Express vždy nabízí moderní bezbariérové vlaky, online správu jízdenek, věrnostní program, elektrické zásuvky, Wi-Fi, pohodlné a polohovatelné sedačky v každé třídě, pečlivě vybrané občerstvení a profesionální obsluhu. V roce 2019 dopravce přepravil 2,4 milionu cestujících a dosáhl obratu 1,3 miliardy korun.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %