Foto Airbus

Foto Airbus

Geostacionární telekomunikační satelit EUTELSAT 36D vyrobený Airbusem byl odeslán z francouzského Toulouse do Sanfordu na Floridě v USA na palubě Airbus BelugaST (A300-600ST). Jeho dalším krokem je Kennedyho vesmírné středisko na Floridě, kde bude koncem tohoto měsíce vypuštěno na oběžnou dráhu na palubě SpaceX Falcon 9. S příchodem nového BelugaXL, založeného na větší platformě A330-200, je nyní flotila BelugaST založená na A300-600 plně k dispozici pro služby nadrozměrné nákladní dopravy po celém světě.

Reklamy

EUTELSAT 36D je založen na nejnovější generaci geostacionárního telekomunikačního satelitu Eurostar Neo a bude poskytovat televizní vysílání (DTH) a vládní služby v Africe, Evropě a východních zemích a má plánovanou životnost více než 15 let.

Philippe Pham, vedoucí telekomunikačních a navigačních systémů ve společnosti Airbus, řekl: „EUTELSAT 36D je posledním milníkem našeho dlouhodobého partnerství se společností Eutelsat, které trvá více než 30 let. Je to 22. geo družice, kterou jsme pro ně postavili a bude poskytovat rozšířenou kapacitu nad Afrikou a Eurasií.

Foto Airbus

Se 70 fyzickými transpondéry v Ku pásmu zajistí plně elektrický EUTELSAT 36D všechny hlavní mise EUTELSAT 36B s vylepšením pokrytí a výkonu.

Je to čtvrtá Eurostar Neo na oběžné dráze. Satelity Eurostar Neo v rámci plně digitalizovaného výrobního procesu kombinují zvýšenou kapacitu užitečného zatížení a účinnější systémy řízení výkonu a tepla se zkrácenou dobou výroby a optimalizovanými náklady. EUTELSAT 36D kombinuje 18 kW elektrického výkonu se sníženou startovací hmotností přibližně pět metrických tun, což umožňuje Airbus schopnost EOR ( lectric  Orbit R  aising), což posiluje pozici Airbusu jako světového lídra v oblasti elektrického pohonu.

Rodina telekomunikačních satelitů Airbus Eurostar Neo je založena na platformě a technologiích nové generace, které byly vyvinuty s podporou Evropské kosmické agentury (ESA) a dalších, včetně Center National d’Etudes Spatiales (CNES) a UK Space. agentura (UKSA).

Je to potřetí, co dopravní letadlo Beluga doručuje geostacionární satelit Airbus do Kennedyho vesmírného střediska na Floridě. Předchozí mise zahrnují HOTBIRD 13G dne 17. října 2022 a Inmarsat 6-F2 dne 30. ledna 2023. Schopnost Airbusu nabídnout autonomní evropské řešení demonstruje přeprava satelitů Airbus na unikátním letadle Beluga, skutečném příkladu pan-Airbusu. synergie.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading