• Út. Srp 16th, 2022

Austrálie upouští od předodletového testu na COVID-19 pro mezinárodní přílety

Stránka navštívena: 115
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 0 Sekund

Mezinárodní cestující létající do Austrálie již nebudou muset od 17. dubna 2022 předkládat negativní test na COVID-19 před odletem. Potvrdil to tamní ministr zdravotnictví Greg Hunt 25. března 2022 na místní tiskové akci v Gold Coast, kde oznámil plán vlády zavést „zimní dávku“ vakcíny COVID-19 pro zranitelné lidi. Hunt řekl, že hovořil s generálními řediteli Qantas a Virgin Australia, Alanem Joycem a Jayne Hrdlickou. Konzultoval také s hlavním lékařem vlády Paulem Kellym.

“Vzhledem k tomu, že požadavky na očkování zůstávají a požadavky na maskování, lékařská rada zní, že test již nebude vyžadován,” řekl Hunt. “Zejména proto, že v některých jurisdikcích existují určité problémy s přístupem k těmto testům nebo s jejich prokazováním.” Na začátku roku 2021 byly zavedeny předodletové testy australským požadavkům na příjezd ve snaze zabránit tomu, aby do země nedorazilo co nejvíce případů COVID-19.

Oznámení ministra zdravotnictví přišlo pár dní poté, co premiér Scott Morrison naznačil, že cestování bez testů do Austrálie „už není daleko“. Jiné regiony světa, zejména Velká Británie, Evropa a Kanada, také začaly opouštět požadavky na předletové zkoušky. Ve Spojených státech se generální ředitelé 10 amerických leteckých společností obrátili na prezidenta Bidena, aby také pro mezinárodní cestující zrušil požadavek na testování před odletem.

Happy
Happy
%
Sad
Sad
%
Excited
Excited
%
Sleepy
Sleepy
%
Angry
Angry
%
Surprise
Surprise
%

O autorovi

Podobné články k tématu  Další země hlásí šíření nákazy, Dánsko a Švýcarsko trestá Čechy