Saab odhalil první vzdušný sledovací systém pro Polsko

Saab představil první letadlo Saab 340 Airborne Early Warning (AEW) zákazníkovi během ceremonie v Linköpingu. Akce se konala v Linköpingu 29. září, pouhé dva měsíce poté, co Polsko zadalo objednávku na dva letouny AEW. Akce se zúčastnili hosté ze Švédska a Polska, což znamenalo milník k rychle postupující dodávce Saabu 340 AEW vybaveného radarem Erieye do Polska. Řešení poskytne polským ozbrojeným silám národní aktivum pro posílení územní celistvosti a národní bezpečnosti.

Reklamy

Rychlé tempo je výsledkem efektivní spolupráce mezi Saabem a polskými ozbrojenými silami a skutečnosti, že Saab má pokračující výrobní linku pro řešení včasného varování ve vzduchu. To zahrnuje specializovaný personál a vlastní odborné znalosti pro provádění všech druhů testů a hodnocení pro nezbytné schválení systémů. 

„Je nám ctí poskytnout tuto důležitou schopnost Polsku a jsme hrdí na to, že rychle postupujeme směrem k dodávce tohoto vzdušného systému včasného varování polským ozbrojeným silám,“ říká Carl-Johan Bergholm, vedoucí obchodní oblasti Surveillance společnosti Saab.

Saab 340 AEW spolu s přidruženým pozemním vybavením poskytuje podrobný situační obraz, který lze použít pro vojenské i civilní úkoly včetně leteckých pozorovacích a záchranných operací.  Různé konfigurace systému Erieye AEW/AEW&C společnosti Saab byly prodány do devíti zemí, což z něj činí jeden z nejrozšířenějších leteckých sledovacích systémů na světě.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

One thought on “Saab odhalil první vzdušný sledovací systém pro Polsko

Comments are closed.

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading