Wärtsilä podepsala smlouvu o životním cyklu s britskou společností P&O Ferries. Pětiletá dohoda se vztahuje na dvě plavidla, M/V Pioneer (na obrázku) a M/V Liberté Foto © P&O Ferries

Wärtsilä podepsala smlouvu o životním cyklu s britskou společností P&O Ferries. Pětiletá dohoda se vztahuje na dvě plavidla, M/V Pioneer (na obrázku) a M/V Liberté Foto © P&O Ferries

Technologická skupina Wärtsilä podepsala Lifecycle Agreement s britskou společností P&O Ferries. Pětiletá dohoda se vztahuje na dvě plavidla, M/V Pioneer a M/V Liberté, a je navržena tak, aby optimalizovala a zajistila minimální dopad na jejich provoz a zároveň poskytovala předvídatelnost nákladů na údržbu.

Reklamy

Trajekty hrají obrovskou roli při uspokojování rostoucí poptávky po ekologicky udržitelných možnostech dopravy. Proto je obzvláště důležité, aby provoz trajektů probíhal hladce a efektivně, aby se předešlo zbytečným nákladům, spotřebě paliva a emisím.

Rozsah smlouvy o životním cyklu s P&O Ferries zahrnuje díly a služby údržby, stejně jako plánování údržby, provozní podporu a jedinečnou službu prediktivní údržby Expert Insight společnosti Wärtsilä. To znamená, že problémy lze identifikovat dříve, než způsobí zpoždění v plánu. Zpoždění jsou velkým problémem pro provozovatele trajektů, protože zpoždění znamenají, že potřebují dohnat čas zvýšením rychlosti, což má následně za následek vyšší účty za palivo a emise.

„Zaměřujeme se na to, aby se P&O Ferries stala nejlepší trajektovou společností v Evropě, a to zahrnuje udělat vše pro snížení naší uhlíkové stopy a ochranu životního prostředí,“ říká Stephen Pitt, Senior Procurement Manager, P&O Ferries. „Schopnost využít pokročilá digitální řešení Wärtsilä je pro to klíčová – pomáhá nám zlepšovat provozuschopnost plavidel, šetřit palivo a snižovat emise.“

Obě plavidla jsou vybavena hybridním pohonem s bateriovým napájením a čtyřmi vysoce účinnými hlavními motory Wärtsilä 31 . Očekává se, že budou produkovat o 40 procent méně emisí než lodě, které nahrazují. Zajištěním jejich optimálního výkonu dohoda dále posílí ekologickou udržitelnost lodí.

„Wärtsilä sdílí závazek P&O Ferries dekarbonizovat lodní provoz. Jsme proto nesmírně rádi, že můžeme tyto dva trajekty šetrné k životnímu prostředí podpořit optimalizací jejich provozního výkonu. Dohoda o životním cyklu představuje partnerství pro nejvyšší provozní efektivitu a odborníky podporované digitálními nástroji, aby zajistili minimální přerušení a také spolehlivý a udržitelný provoz,“ komentuje Lee Martindale, generální ředitel prodeje pro Spojené království a Irsko, Wärtsilä.

M/V Pioneer zahájil komerční provoz v červnu 2023, zatímco M/V Liberté má být uveden do provozu počátkem roku 2024. 230 metrů dlouhé lodě jsou největšími oboustrannými trajekty na světě a plují mezi Doverem v Anglii a Calais. , Francie.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading