A2-i Foto © Icomera

Představujeme Icomera A2: Světově první Wi-Fi 7 přístupový bod určený pro veřejnou dopravu. Icomera uvádí na trh A2, vůbec první železniční přístupový bod s podporou Wi-Fi 7, nejnovější a nejpokročilejší generace bezdrátové technologie.

Reklamy
A2-i
Foto © Icomera

Vzhledem k tomu, že konektivita k vlakům se neustále zvyšuje na základě využívání stále lepších komunikačních sítí (mobilní, traťové, satelitní atd.), technologických vylepšení samotných vozidel a implementace  inteligentních nástrojů pro řízení datového provozu , jsou vysokokapacitní přístupové body zásadní pro vyhnout se úzkým místům a umožnit  využití plného potenciálu  řešení Wi-Fi pro cestující .

Wi-Fi 7, která poskytuje bleskovou rychlost internetu, výrazně sníženou latenci, zvýšenou kapacitu sítě a vyšší efektivitu, usnadní cestujícím rychlejší procházení webu, streamování, stahování a videokonference, což jim umožní zůstat bez námahy připojeni i na cestách.

“S uvedením přístupového bodu A2 jsme hrdí na to, že můžeme v segmentu trhu veřejné dopravy uvolnit špičkovou technologii Wi-Fi 7, která poskytuje provozovatelům dopravy dlouhodobou spolehlivost”, řekl Mats Karlsson, technologický ředitel a spoluzakladatel společnosti Icomera.

Díky distribuci veškeré dostupné šířky pásma všem připojeným zařízením ve vozidle A2 splňuje a překračuje požadavky cestujících i železničních operátorů, které jsou náročné na data. Kromě toho, že je kompatibilní s Wi-Fi 6/6E a všemi ostatními dřívějšími standardy Wi-Fi, může využívat veškeré dostupné spektrum napříč svými čtyřmi rádii (1 x 6 GHz, 2 x 5 GHz, 1 x 2,4 GHz), čímž podporuje vyšší objemy v důsledku toho provoz mezi palubním routerem (směrovači) a cestujícími.

Díky zabezpečenému spouštění a šifrování WPA3 se A2 bez problémů integruje s platformou připojení Icomera, což umožňuje vzdálenou konfiguraci, aktualizace softwaru a hlášení prostřednictvím sady   cloudových nástrojů ICOmera Network Insights and Control (ICONIC) .

A2-e
Foto © Icomera

Přístupový bod Icomera A2 bude při uvedení na trh dostupný ve dvou modelech:

  • A2-i (na obrázku výše) má 16 integrovaných Wi-Fi antén. Napájení je dodáváno pomocí Power over Ethernet (PoE) prostřednictvím jediného ethernetového kabelu 10 Gbps; integrované antény minimalizují RF ztráty, protože není potřeba vést dlouhé RF kabely mezi přístupovým bodem a externími anténami a snižují instalační náklady spojené s řešeními vyžadujícími více kabeláže a dalších komponent. Se svým jednoduchým, čistým a elegantním designem A2-i bez námahy splyne s estetickým interiérem vagónu.
  • A2-e (na obrázku níže) má 16 externích anténních konektorů a dva 10Gbps Ethernet porty. Má přemosťovací relé, které zajišťuje, že (v zřetězených topologiích) může ethernetový provoz stále proudit přes přístupový bod, a to i v případě výpadku napájení. Alternativně lze přístupový bod napájet pomocí PoE. A2-e také podporuje bezdrátové propojení mezi vozíky (ICL), takže mezi vozíky může být vytvořen bezdrátový most, když ethernetový most není vhodný.

 

TZ Icomera

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

1 thought on “První přístupový bod Wi-Fi 7 účelově vytvořený pro veřejnou dopravu

Comments are closed.

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading