Nová generace ICE: DB pověřuje Alstom a Siemens vývojem konceptu

Společnost Deutsche Bahn (DB) dosáhla dalšího milníku ve vývoji nové generace vysokorychlostní dopravy v Německu (HGV 3.0): V důsledku výběrového řízení DB pověřila Alstom Transport Germany a Siemens Mobility spolu s DB, k vytvoření nezávislých pro vývoj konceptu vozidla. DB přispěje svými odbornými znalostmi jako provozovatel jedné z největších světových vysokorychlostních flotil k vývoji nové generace vlaků.

Jakmile bude tato koncepce vypracována, očekává se, že v druhé polovině roku 2023 bude následovat další výzva k podávání nabídek. To pak bude zahrnovat vývoj, stavbu a schválení nové flotily a bude otevřeno dalším výrobcům.

Nová generace vlaků má být používána od počátku 30. let 21. století, nahradí starší vlaky ICE 3 a rozšíří vozový park ICE s ohledem na rychle rostoucí počty cestujících. DB sází na jednopodlažní vlaky s maximální délkou 400 metrů a rychlostí minimálně 300 km/h s cca 950 místy k sezení, které mají kromě komfortu cestujících stanovit nová měřítka i v oblasti energetické účinnost a technická dostupnost.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →