» Domů » Letecká doprava » Rusko dodá jen polovinu svých plánovaných SSJ100 v roce 2022

Rusko dodá jen polovinu svých plánovaných SSJ100 v roce 2022

Skycolors/Shutterstock.com

Ruská United Aircraft Corporation (UAC) dodá v roce 2022 pouze 10 z plánovaných 19 regionálních proudových letadel Suchoj Superjet 100, podle nové zprávy ruského listu Izvestija. To bude zahrnovat dva dříve vyřazené letouny, které byly renovovány, dodal Izvestija s odkazem na zdroj v tomto odvětví. Na žádost o komentář ruské ministerstvo průmyslu a obchodu potvrdilo, že v roce 2022 bude dodáno „kolem deseti letadel“. 

V březnu 2022 ruský ministr průmyslu a obchodu Denis Manturov řekl , že UAC má dostatek dílů zahraniční výroby k dodání 19 nových letadel Superjet 100 a také k dokončení několika starších nefunkčních tryskáčů.  V červnu 2022 Manturov oznámil ambiciózní plán dodat více než 1000 letadel domácí výroby do roku 2030 tamním aerolinkám, což znamená více než 100 letadel ročně.  Plán však od začátku zaznamenal potíže, protože UAC začátkem září oznámilo, že odloží první dodávku úzkotrupého dopravního letadla Irkut MC-21 na rok 2025, což má za následek jeho nejdelší zpoždění programu k dnešnímu dni.

Podobně se opozdil i SSJ New, aktualizovaná varianta Superjet 100, kde byly díly zahraniční výroby nahrazeny díly domácí výroby, a to navzdory vládním příslibům urychlit vývoj obou letadel a také poskytnout dodatečné finanční prostředky pro program.

Foto Skycolors/Shutterstock.com

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes