• 07/07/2022 03:33

Provoz vlaků v Praze zkolaboval na hlavním nádraží, v Chuchli hoří

Stránka navštívena: 1739
0 0
Doba čtení příspěvku:58 Sekund

K požáru v napájecí stanici v ulici Paroplavební vyjely jednotky pražských hasičů a HZS Správy železnic. Kvůli kterému nejezdí vlaky mezi Smíchovem a Radotínem. „V souvislosti s požárem došlo k výpadku energie na železniční trati,“ informovali na twitteru pražští hasiči, kteří v Chuchli pomáhali s evakuací cestujících z vlaku uvízlého na trati. Cestující přepravuje mezi Smíchovem a Dobřichovicemi náhradní autobusová doprava. Podle webu ČD by se vlak mohly na trati znovu rozjet před 16.00. V úseku Hlavní nádraží a Smíchov doporučí České Dráhy využít služeb MHD, resp. metra. 

 

Následně došlo dle Správy železnic v přibližně 12:20 na hlavním nádraží k prověšení trakčního vedení co přineslo nemilé komplikace v provozu všech vlaků.

„Momentálně jsou tam naši technici, kteří kontrolují jeho stav,“ sdělil mluvčí organizace. Dodal, že nádraží je nyní bez proudu. Jak dlouho bude doprava stát, odhadnout nedokázal.

Výpadek napájení se týká několika desítek spojů, které na hlavním nádraží začínají nebo končí. Vlaky na hlavní trati od Ústí nad Labem končí jízdu podle webu drah na nádraží Praha-Holešovice. Příměstské vlaky na lince do Uhříněvsi končí jízdu ve Vršovicích.  Podle webu Českých Drah by mohl být obnoven provoz okolo 17:10.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %