» Domů » Bezpečnost » Přísnější tresty za překročení rychlosti

Přísnější tresty za překročení rychlosti

Od středy platí v Rakousku přísnější tresty za rychlíky. Za úmyslné překročení povolené rychlosti hrozí pokuta až do výše 5 000 eur a dochází také ke změnám v délce odebrání řidičského průkazu.

Maximální trest za jízdu extrémně nepřiměřenou rychlostí byl s novou novelou zákona o rychlících zvýšen z 2 180 na 5 000 eur. Trvání odebrání řidičského průkazu při prvním porušení rychlosti bylo zdvojnásobeno ,naopak při opakování po už 3-tiím zadržení řidičského průkazu je to doživotně a účast na nelegálních pouličních závodech byla zavedena jako nový přestupek. Mělo by také být možné zabavit auto v případě opakovaného porušení pravidel silničního provozu i zahraničním návštěvníkům.  Zvláště pak řidiči z Česka, Polska, Bulharska s Rumunskem si stále často pletou silnice a závodní plochu. Za rok zaviní přes 3600 nehod v Rakousku. 

Průzkum: přijetí nových pravidel

Dopravně psychologický institut „Bezpečný na silnici“ Bettiny Schützhoferové z Wimpassingenu se zeptal řidičů, než novela zákona vstoupila v platnost. Testu se zúčastnilo 774 lidí. Přibližně dvě třetiny kladně hodnotí nová pravidla. Obzvláště dobře jsou přijímány nové předpisy o nelegálních závodech. Jiná situace je, pokud jde o zabavení auta: většina dotazovaných se vyslovila proti. I při jízdě vyšší, než 10 km/hod. může Policie zabavit vaše auto, protože nemusíte nutně dále jet dle pravidel silničního provozu. Zákon přichází v reakci na stále větší množství nehod, které zaviní řidiči z bývalých komunistických zemí. 

Samotné represivní hrozby by k odrazení lidí nestačily a k zajištění dlouhodobější bezpečnosti provozu jsou také zapotřebí přísné kontroly ze strany exekutivy, řekl hlavní právník ÖAMTC Martin Hoffer.

Admin
Author: Admin


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes