• Út. Srp 16th, 2022

Při havárii vrtulníku na Kamčatce zahynuli 3 lidé včetně biatlonisty

Čvc 17, 2022 , , ,
Stránka navštívena: 61
0 0
Doba čtení příspěvku:45 Sekund

Tři lidé zahynuli při havárii vrtulníku na ruském poloostrově Kamčatka. V neděli o tom informovala tisková agentura DPA. Shořený vrak stroje byl nalezen v neděli nedaleko sopky Uzon, uvedly úřady. Ve vrtulníku se vezl juniorský mistr světa v biatlonu Igor Malinovskij. Město na Kamčatce, kde tento ruský sportovec pobýval, potvrdilo jeho smrt. Zmizení vrtulníku bylo nahlášeno v sobotu. Podle zpráv místních médií záchranáři nejprve předpokládali, že pilot mohl učinit přestávku v létě z důvodu nepříznivého počasí.

Vyhlídkové lety vrtulníkem patří k nejdůležitějším turistickým lákadlům na tomto poloostrově na ruském Dálném východě. Kamčatka je oblíbenou destinací pro mnoho milovníků přírody, protože se tam nacházejí sopky, gejzíry a termální prameny. Občas v této oblasti dochází ke smrtelným nehodám vrtulníků, i proto, že tam nastávají prudké změny počasí.

Foto : Jedna z posledních fotek Biatlonisty na jeho Instagram profilu, těšně předtím než vzlétnul s inkriminovaným vrtulníkem. https://www.instagram.com/p/CfNKElyhP3l/ 

Happy
Happy
%
Sad
Sad
%
Excited
Excited
%
Sleepy
Sleepy
%
Angry
Angry
%
Surprise
Surprise
%

O autorovi

Podobné články k tématu  Pražské letiště v pololetí odbavilo skoro 4,3 milionu lidí, meziročně pětkrát víc