• Pá. Srp 19th, 2022

Polská Pesa dodá tramvaje do Tallinu

Dub 14, 2022 , ,
Stránka navštívena: 118
0 0
Doba čtení příspěvku:57 Sekund

Tallin: Pesa vyhrála výběrové řízení v Tallinnu na dodávku 23 nových tramvají. Hodnota zakázky je 50 milionů EUR. První vozidla se mají v ulicích estonské metropole objevit v roce 2024. Výběrové řízení bylo vyhlášeno v červnu loňského roku. Základní objednávka je pro osm vozidel, ale s možností dalších 15 tramvají. Po předkvalifikaci podali nabídky tři výrobci – Pesa, CAF a Škoda.

Jak informoval Tallin 12. dubna, vyhrála Pesa s Twist tramvajemi a hodnota celé zakázky je 52 milionů eur. Vozidla o délce 28,56 metru budou pětidveřová. Vozidla, převážně nízkopodlažní, pojmou 300 osob, z toho 65 sedících. Životnost tramvají je stanovena na 35 let. Konstrukční rychlost je 80 km/ hod. a provozní rychlost – 50 km/ hod. Nové tramvaje umožní posílení stávajících linek i obsluhu nových linek včetně trasy v přístavu. Chceme nabídnout nejlepší možnou dopravu – říká Andrei Novikov, náměstek primátora Tallinnu. Smlouva má být podepsána v květnu. Dodávky mají začít ve třetím čtvrtletí roku 2024. Na uplatnění opčního práva bude mít zadavatel 16 měsíců.

V současné době tvoří vozový park TLT 64 tramvají. – V minulých letech jsme koupili 20 tramvají CAF, modernizovali jsme také tramvaje KT4 a KT6 – uvedl Deniss Boroditš, vedoucí TLT.

Happy
Happy
%
Sad
Sad
%
Excited
Excited
%
Sleepy
Sleepy
%
Angry
Angry
%
Surprise
Surprise
%

O autorovi

Podobné články k tématu  Tallinn rozšiřuje svou objednávku – dalších 50 autobusů Urbino CNG se připojí k flotile plynových autobusů v hlavním městě Estonska!