• Pá. Srp 19th, 2022

Vlak na vodíkový pohon o krok blíže osobní dopravě v Německu

Stránka navštívena: 135
0 0
Doba čtení příspěvku:51 Sekund

MNICHOV : První bavorský vodíkový vlak se blíží k plánované premiéře příští rok.

Dopravní divize Siemens a Bayerische Regiobahn (BRB) podepsaly leasingovou smlouvu na používání prototypu v Allgäu od poloviny roku 2023, jak obě společnosti a ministerstvo hospodářství a dopravy ve středu oznámily.

Vlak má absolvovat zkušební jízdy mimo jiné na trase Augsburg–Füssen. Podle současného plánu zahájí vozidlo oficiální provoz pro cestující od ledna 2024. Státní vláda financuje projekt několika miliony eur.

Vodíkové vlaky jsou primárně určeny jako potenciální náhrada dieselových vlaků na neelektrifikovaných železničních tratích. Proto byl pro zkušební provoz vybrán Allgäu. Do modernizace tamních železničních tratí se v posledních desetiletích málo investovalo. Na mnoha železničních tratích stále chybí trolejové vedení. Bavorsko je o něco později než několik dalších spolkových zemí, kde už vodíkové vlaky jezdí.

Zpoždění bavorského vodíkového vlaku jsou ale oproti rozšiřování mnoha železničních tratí zvládnutelná. Státní vláda původně zacílila na rok 2020 pro testovací jízdy. Pak zasáhla pandemie. Siemens pro test přestavuje konvenční elektrický vlak. Zkušební vlak je pronajímán, nikoli kupován, protože prototypy se obvykle neprodávají.

DPA

Happy
Happy
%
Sad
Sad
%
Excited
Excited
%
Sleepy
Sleepy
%
Angry
Angry
%
Surprise
Surprise
%

O autorovi

Podobné články k tématu  Návrh nového grafikonu vlakových spojů na Slovensku