» Domů » Železnice » Odbory Vida budou znovu jednat s ÖBB

Odbory Vida budou znovu jednat s ÖBB

Přesně před týdnem železničáři ​​při výstražné stávce ochromili veškerou železniční dopravu. Diskuse o chystaném zvýšení mezd budou pokračovat i v pondělí a úterý.

Po varovné stávce z minulého týdne se železničáři ​​sejdou v pondělí v 15 hodin k dalšímu jednání o nové kolektivní smlouvě (KV). Kolo jednání se koná v Obchodní komoře (WKÖ) ve Vídni. Fronty mezi zastupiteli byly zoceleny nejen kvůli varovné stávce minulé pondělí. Zástupci zaměstnanců se nevzdávají: Požadují zvýšení mezd o zhruba dvanáct procent plus 400 eur navíc ve skutečných a KV mzdách.

Zástupci ÖBB nabízejí 8,4 procenta

Zástupci ÖBB nabízejí o 8,4 procenta vyšší mzdy a minimální navýšení o 208 eur. Pokud se v pondělí nepodaří dosáhnout dohody, jednání 12. a 13. prosince podle vyjednavačů stále čekají. Helmut Woisetschläger z odborového svazu Vida nevylučuje další stávky na železnici. Ty by mohli být klidně i několik dní po sobě, nebo na celý týden těsně před vánocemi. To že mohou být bráni cestující, jako rukojmí si nepřipouští odbory. 

Foto ÖBB

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes