» Domů » Městská doprava » Platnost karet Lítačka končících v roce 2023 se automaticky prodlouží o tři roky

Platnost karet Lítačka končících v roce 2023 se automaticky prodlouží o tři roky

Karty Lítačka využívané zejména pro cestování v Praze a Středočeském kraji, kterým platnost končí během roku 2023, automaticky o další tři roky prodlouží pražská městská společnost Operátor ICT (OICT). Rozhodl o tom Magistrát hlavního města Prahy (MHMP) společně s OICT, která provoz karty Lítačka zajišťuje.

Prodloužení se týká především těch karet Lítačka, které se začaly vydávat v roce 2019, a také těch vydávaných v roce 2016, které byly prodloužené už v roce 2020. Držitelé těchto karet se v tomto případě nemusí o nic starat.

V případě automatického prodloužení platnosti si držitelé karty Lítačka mohou ověřit její aktuální platnost online, a to prostřednictvím přihlášení (registrace) k účtu karty Lítačka na webu pidlitacka.cz, nebo na výdejních místech či telefonicky. OICT rovněž rozešle držitelům této karty, kterých se prodloužení týká, informační e-mail, či SMS zprávu podle toho, jaký kontakt uvedli při pořízení karty.

Prodloužení se týká především těch karet Lítačka, které se začaly vydávat v roce 2019, a také těch vydávaných v roce 2016, které byly prodloužené už v roce 2020. Jejich držitelé s tím však nebudou mít žádné starosti, tzn. nebudou si muset vyřizovat a vyzvedávat novou kartu, ani ji vkládat do validátorů, které se pro tento účel využívaly do konce srpna 2018. Nikomu nevzniknou náklady navíc spojené s vydáváním nových karet.

Podrobné informace k prodlužování platnosti karet jsou k dispozici webu pidlitacka.cz a samozřejmě i na výdejních místech karty PID Lítačka v Praze a Středočeském kraji.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes