Aby bylo zajištěno, že zařízení Park&Ride budou využívána podle plánu, vyvinula ÖBB-Infrastruktur AG společně se spolkovou zemí Dolní Rakousko moderní, moderní přístupový systém. Zároveň je tak zajištěno, že pouze uživatelé MHD mají dostatek parkovacích míst, aby mohli rychle a snadno přestoupit na ekologický vlak. Na stanicích v Melku a Amstettenu byl tento nový systém uveden do provozu v pondělí 5. prosince. Projekt realizovaly ÖBB společně se spolkovou zemí Dolní Rakousko a obcemi. 

Provinční rada pro mobilitu Ludwig Schleritzko: „Využíváním zařízení Park&Ride ve státě v souladu s jejich účelem chceme zajistit, abychom našim dojíždějícím mohli nabídnout nejlepší možné rámcové podmínky. V našem modrém a žlutém plánu mobility je použití takových zařízení zásadní pro to, abyste se vlakem dostali z bodu A do bodu B rychle, snadno a pohodlně. Toto je naše cesta k mobilitě připravené na budoucnost v zemi – k širokému mixu mobility, ve kterém jsou železniční, autobusová a soukromá doprava považovány za koherentní.

„Jako ÖBB-Infrastruktur je pro nás důležité, aby zařízení Park&Ride mohli využívat i naši zákazníci. Protože odpovídající prostory na nádražích by měly přestup na vlak co nejvíce usnadnit. S novým přístupovým systémem to budeme moci v budoucnu zajistit ještě lépe, protože dojíždějící budou mít celkově více možností parkování,“ dodává Bernd Schweiger z ÖBB-Infrastruktur AG. 

Odejděte s kódem na lístku

Park&Ride Melk © ÖBB, Georg Somme

Co nejméně se změní pro dojíždějící na jejich obvyklé cestě do zařízení Park&Ride. Proto spoléhají na inovativní přístupový systém bez bariér. Registrační značku vjíždějícího vozu automaticky zaznamená kamera při vjezdu. Při opuštění zařízení Park&Ride jiná kamera pomocí rozpoznávání SPZ zaregistruje, že stejné auto chce zařízení znovu opustit.

Teprve nyní se musí řidič sám aktivovat a načíst platný lístek pomocí kódu na skeneru u výstupní kolony. Propojením SPZ a jízdenky systém rozpozná, zda jste zaparkovali oprávněně, a zelený semafor signalizuje výjezd. 

Máte-li dlouhodobou jízdenku, např. týdenní, měsíční nebo roční, máte výhodu, že při prvním výstupu stačí jízdenku naskenovat. Parkovací oprávnění je pak uloženo po dobu platnosti dlouhodobé jízdenky. Semafor okamžitě přejde na zelenou. Platné jízdenky jsou jízdenky MHD s kódem. Jedná se o jednotlivé jízdenky a časové jízdenky, jako jsou týdenní, měsíční nebo roční jízdenky, dále ÖBB Austria Card a klimatická jízdenka. Vytištěné jízdenky lze skenovat stejně jako digitální jízdenky, tzv. „mobilní jízdenka“.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

By redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém