Minibus Rošero na lince 103 ČSAD Slaný v Jablonci nad Nisou na zastávce nádraží. Foto město Jablonec nad Nisou

Nový provozovatel městské hromadné dopravy v Jablonci nad Nisou ČSAD Slaný má další problémy. Ze čtyř malých autobusů zn. Rošero jsou sedm dní po zahájení služby už dva mimo provoz. Dopravce místa, kam nelze zajet velkým autobusem, obslouží osobními vozy.

Reklamy
Minibus Rošero na lince 103 ČSAD Slaný v Jablonci nad Nisou na zastávce nádraží. Foto město Jablonec nad Nisou

„Problémy se týkají linky č. 103, která zajíždí do areálu jablonecké nemocnice nebo jezdí ulicemi Komenského a Kostelní. Zde jsou malé vozy nutností, velkým autobusem není možné např. nemocničním areálem projet,“ říká ředitel Jablonecké dopravní, a.s., Luboš Wejnar. Podle jeho slov ČSAD Slaný krizi na lince 103 bude řešit osobními automobily. Těmi budou cestující svážet od zastávky Divadlo ulicí Komenského přes zastávku u OD Central ulicí Kostelní na autobusové nádraží, kde si přestoupí na velké autobusy. Změny se týkají odjezdů linky od městského divadla v 16:07 a 18:07.

Automobily budou nasazené také od stanice Nemocniční v ulici 28. října od heliportu, a to v 15:22 a v 17:22. Cestující budou auty dopravení do areálu nemocnice a z něj k zastávce Nemocnice v Rýnovické ulici, kde si přestoupí opět na velký autobus.

„Po stížnostech objednatele dopravy, tedy statutárního města Jablonec nad Nisou, vyvolal ČSAD Slaný s výrobcem autobusů jednání k řešení všech problémů, které zcela nové vozy stále mají. Doufáme, že to bude řešení rychlé a konstruktivní,“ dodává Wejnar.

ČSAD Slaný, součást společnosti ICOM transport Jihlava, vyhrál výběrové řízení na pětiletou dodávku městské hromadné dopravy na Jablonecku do konce ledna 2027, poprvé vyjel 1. února. Smlouvu s dopravcem uzavřelo statutární město loni v listopadu, a to na 1 370 tis. ujetých kilometrů ročně. Cena dopravního výkonu pro rok 2023 včetně 10% snížené sazby DPH je 62,72 Kč/km, statutární město bude přispívat částkou 45,22 Kč/km.

TZ Jablonec nad Nisou

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading