Lety do Číny opět rušeny. Začala druhá vlna koronaviru!

Od středy ráno bylo z mezinárodního letiště v Pekingu-Daxingu zrušeno 1255 letů, uvádí CGTN. Je to výsledek nárůstu infekce COVID-19 v čínském hlavním městě a strachu z druhé vlny pandemie.

16. června bylo v Pekingu zaznamenáno 31 nových potvrzených případů infekce koronaviru SARS-CoV-2 a městské úřady se rozhodly okamžitě zvýšit úroveň výstrahy na druhou úroveň ve čtyřúrovňovém systému reakce na mimořádné situace. Celkem je v čínském hlavním městě 137 infekcí COVID-19.

Reklamy
PEK/ZBAA Beijing Capital International Airport - rušení letů
PEK/ZBAA
Beijing Capital International Airport – rušení letů

Flightradar24 pro sledování letu ukázal, že polovina plánovaných příletů a přibližně 67 procent odletů ze dvou letišť bylo zrušeno. Střediska zákaznických služeb společnosti Air China nabízejí plnou náhradu za letenku zakoupenou do 15. června na cestu mezi 16. a 30. červnem. China Southern Airlines také vrací poplatky za některé lety související s Pekingem.

1 255 zrušených letů z čínského hlavního města se blíží 70 procentům denní nabídky letiště Daxing. Další zkrácení letů je otázkou času, což bude obrovskou ranou při pokusech o oživení leteckého trhu v Číně a přilehlém regionu. Rozhodnutí o omezení letů bylo učiněno poté, co byla nahlášena infekce koronaviru SARS-CoV-2 v sousedních pekingských provinciích, jako jsou Heibei, Tianjin a Sichuan. Většina letů byla národní povahy, i když to platí i pro některé mezinárodní lety.

Čína byla prvním trhem zasaženým virem COVID-19, ale od března dosáhl letecký průmysl více než 40 procent ztráty. Vnitrostátní osobní doprava dosáhla až 70% loňské nabídky. Hrozba druhé vlny infekce a zrušení 70 procent letů do Pekingu mohou ovlivnit omezení letecké dopravy a uzemnění následných letů.

Japan Airlines (JAL) a All Nippon Airways (ANA) v nadcházejících dnech zrušily své lety do čínského hlavního města. Není známo, jak budou nyní američtí dopravci reagovat, kteří tvrdě bojovali za odpovídající povolení k návratu k letům do Číny. Rostoucí počet infikovaných lidí tento scénář pravděpodobně omezí na delší dobu.

V brzké době se dá očekávat i reakce ze strany Australských aerolinek, které také zruší spojení s Čínou na dobu nezbytně nutnou. Přitom představitelé Austrálie chtějí uzavřít hranice až do konce tohoto roku z bezpečnostních důvodů. Pouze z Evropy, pak bude možné spojení s Čínou zatím bez omezení.
Admin
Author: Admin