Volvo Trucks v roce 2022 předvedlo nejlepší výkon v historii společnosti. Globální výrobce nákladních vozidel dodal v roce 2022 145 195 nákladních vozidel, což představuje nárůst o 19 % oproti roku 2021, kdy bylo dodáno 122 525 nákladních vozidel. Volvo Trucks také zvýšilo svůj podíl na trhu v segmentu těžkých nákladních vozidel ( ≥ 16 tun) na 41 trzích po celém světě. Rekordní dodávky a nárůst podílu na trhu je třeba vnímat ve světle nedostatků v dodavatelském řetězci, které převládaly po celý rok.

Reklamy

„Měli jsme fantastický rok, vezmeme-li v úvahu nejisté a těžké časy, ve kterých žijeme. Navzdory nedostatku dodavatelského řetězce a poruchám ve výrobě se nám podařilo výrazně zvýšit naše objemy a dostat nákladní vozy k našim zákazníkům, aby mohli růst a zlepšovat se. jejich podnikání. Je to díky naší úzké spolupráci s našimi dodavateli a také tvrdé práci odvedené v naší vlastní organizaci au našich prodejců,“ říká Roger Alm, prezident Volvo Trucks.

Podíl na trhu v Evropě je téměř třetinový

V Evropě má Volvo Trucks podíl na trhu 18,2 %, což je vůbec nejvyšší podíl. Volvo Trucks je lídrem na trhu v několika evropských zemích. Společnost také zvýšila svůj podíl na trhu v Severní Americe a Austrálii na 10,8 % a 17,0 %. V Brazílii zvýšila společnost Volvo Trucks svůj podíl na trhu na 24,6 % a stala se tak vůbec poprvé lídrem trhu.

„Během roku jsme úspěšně uvedli na trh nové produkty a služby a prodali jsme vozy také mnoha novým zákazníkům. Od zákazníků dostáváme zpětnou vazbu, že opravdu oceňují a oceňují naše vysoce kvalitní a úsporná nákladní vozidla a také profesionální a rychlou podporu, které se jim dostává od naší rozsáhlé sítě prodejců a dílen. Všechny tyto faktory přispívají k jejich vlastní ziskovosti,“ říká Roger Alm.

Jako první světový výrobce nákladních vozidel zahájila společnost Volvo Trucks sériovou výrobu těžkých elektrických nákladních vozidel v roce 2022, což je průkopník v elektrizující dopravě.Dodávky elektrických vozíků nyní jednoznačně vykazují pozitivní a rostoucí trend. USA, Německo, Nizozemsko, Norsko a Švédsko jsou dnes největšími trhy pro elektrická nákladní vozidla Volvo.

„Mnoho našich zákazníků, jak v Evropě, tak na mnoha dalších trzích, začalo během roku přecházet na elektřinu. Jasně vidí, že doprava s nulovými emisemi je rostoucí a vzrušující obchodní příležitost. Pevně ​​věřím, že tento trend bude pokračovat a v příštích letech rychle poroste,“ říká Roger Alm.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading