Renfe až o tři roky zpožďuje výstavbu 31 příměstských vlaků za 258 milionů eur, které mají být použity na tratích „Cercanías“ především v Kantábrii, ale také v Asturii, Euskadi, Galicii, Castilla y León a Murcia. Zhruba třicet vlaků, které Renfe slíbila v roce 2020, bude mít kvůli špatnému výpočtu rozměrů kolon minimálně tři roky zpoždění, což znamená, že se do tunelů nevejdou.

Reklamy

Chyba v návrhu nového vozového parku pro španělské sítě s metrovým rozchodem v Asturii a Kantábrii pravděpodobně zdrží dodávku kolejových vozidel o několik let. Současná konstrukce vlaku neumožňuje průjezd některými tunely na trasách. Ministerstvo dopravy nařídilo interní prověrku, ale dva manažeři ve společnostech Adif a Renfe už dostali výpověď. Jako první informaci přinesl RailTech.

Zpočátku měly být první vlaky připraveny kolem října 2024, ale selhání návrhu zdrží provoz nových vlaků v obou regionech. V červnu 2020 získala společnost Renfe kontrakt v hodnotě 258 milionů eur na dodávku vlaků španělskému výrobci CAF. 21 vlaků je přiděleno do kantabrijské sítě s metrovým rozchodem a 10 vlaků do Asturie.

Španělské ministerstvo dopravy, mobility a rozvoje měst situaci objasnilo v prohlášení z tohoto týdne. Chyba v dimenzování vlaku byla objevena ve fázi návrhu, takže vlak ještě nebyl vyroben a v důsledku této situace nevznikly ani nevznikly žádné veřejné výdaje. Chyba znamená, že je potřeba změnit design, což zdržuje výrobní proces. Očekává se, že chyba zdrží dodávku vlaku o dva až tři roky.

Přestože výsledky kontroly zadané ministerstvem dopravy ještě nebyly doručeny, všichni ukazují na Renfe, jako údajného viníka. Chyba v návrhu vlaku je způsobena nesprávným výkladem Renfe deklarace o síti, kterou připravil správce železniční infrastruktury Adif. V současné době byli vyhozeni dva lidé, kteří za situaci zodpovídají.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading