Nový chorvatský dopravce ETF Airways

Chorvatský start-up ETF Airways plánuje zahájit provoz letos nabídnutím charterových letů z pobřeží Jaderského moře do evropských měst, uvádí srbský portál EX – YUaviation . com .

Reklamy

Nová letecká společnost byla zaregistrována v listopadu 2020 a plánuje zatím létat s jedním Boeingem B737-800. Společnost v současné době přijímá palubní průvodčí a piloty do práce doma i v zahraničí.

ETF Airways je nový chorvatský charterový dopravce, který chce zlepšit propojení jadranských měst s evropskými a dalšími městy. V tuto chvíli hledáme nové členy palubních průvodčích a piloty pro naši létající rodinu, uvedla společnost ve svém prohlášení. Chorvatské pobřeží je jedním z nejkonkurenceschopnějších trhů v regionu během letních měsíců, kdy řada leteckých společností provozuje sezónní a charterové lety z Evropy a Středního východu.

ETF Airways rovněž plánuje nabízet služby pronájmu s posádkou. Jedinou úspěšnou chorvatskou leteckou společností působící v podobném modelu je Trade Air, která provozuje charterové lety po celém světě i vnitrostátní závazky veřejné služby (PSO). Vláda by měla letos zahájit nabídková řízení na zadání nových čtyřletých smluv o závazcích veřejné služby, které v současné době drží společnosti Croatia Airlines a Trade Air. Platnost stávajících závazků veřejné služby vypršela 28. března 2020. Kvůli pandemii koronavirů však chorvatská vláda neiniciovala výběrové řízení na nové smlouvy a stávající smlouvu jednoduše prodloužila.

Chorvatsko historicky mělo mnoho charterových a pravidelných leteckých společností, každá s různou mírou úspěchu. Mezi nimi jsou společnosti Dubrovnik Airline, Anic Airways, Air Adriatic, Air Croatia, Sea Air, Limitless Airways, AWEX Croatia, Libertas Air a European Coastal Airlines, zatímco další, jako Dalmatian a Smile Air, nikdy nevzlétly. Na základě aktuálních údajů bude mít Croatia Airlines letos největší podíl dostupných destinací do a ze země, a to 30,2 procenta. nabídka zahrnuje přibližně 1,5 milionu křesel. Za ním následují společnosti easyJet, Lufthansa, Eurowings, Ryanair a British Airways.

Admin
Author: Admin