» Domů » Železnice » Nové dvoupatrové vlaky mezi Hamburkem a Lübeckem od konce ledna

Nové dvoupatrové vlaky mezi Hamburkem a Lübeckem od konce ledna

Cestující na železniční trati Hamburk–Lübeck budou moci brzy usednout do nových dvoupatrových vlaků.

Očekává se, že 18 vlaků KISS od výrobce Stadler bude používáno od konce ledna 2023, jak společnost oznámila ve čtvrtek. Čtyřvozové patrové vlaky sestávající ze dvou koncových vozů a dvou středních vozů pojmou až 880 cestujících. Každý vlak má 405 míst, z toho 38 v první třídě. Mezi Lübeckem a Hamburkem mají být vozy obvykle nasazeny ve dvojíte soupravě a pak nabízejí 810 míst na spoj. Ve víceúčelových prostorách je prostor pro invalidní vozíky, kočárky nebo až 36 jízdních kol.

This slideshow requires JavaScript.

Vlaky mají WiFi, zásuvky na všech sedadlech, informační systém pro cestující, ukazatel obsazenosti a elektronický rezervační systém. Prostory pro cestující jsou pod video dohledem. Podle ministra hospodářství Šlesvicka-Holštýnska Clause Ruhe Madsena je trasa Lübeck-Hamburk jedním z nejvytíženějších spojů ve státě s přibližně 24 000 cestujícími denně.

Od změny jízdního řádu od 11. prosince bude půlhodinový interval mezi Lübeckem a Hamburkem podle Deutsche Bahn nabízena také o víkendech od 8:00 do půlnoci a ve všední dny od 5:00 do půlnoci. Vlaky mezi Hamburkem a Lübeckem budou v budoucnu o víkendech jezdit každou hodinu v noci. Od 1. dubna 2023 budou prodlouženy denní jízdy z hlavního nádraží v Hamburku přes hlavní nádraží Lübeck do Travemünde Strand.

Foto © DB AG / Uwe Miethe

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes