» Domů » Železnice » Ukrajinská železnice se má vrátit do Mykolajiva – Chersonu

Ukrajinská železnice se má vrátit do Mykolajiva – Chersonu

Ukrajinské železnice po téměř devíti měsících přerušení kvůli ruské útočné válce opět jezdí do města Mykolajiv na jihu země.

První noční vlak by měl podle ukrajinských státních drah vyrazit z hlavního města Kyjeva v pondělí večer. Železniční doprava do Mykolajiva byla pozastavena v únoru, když ruské jednotky postupovaly na přístavní město. Kvůli osvobození sousedního města Cherson se nyní vojenská situace v Mykolajivu uvolnila.

Cherson by také měl být do deseti dnů znovu připojen k ukrajinské železniční síti, oznámil na Facebooku ministr infrastruktury Oleksandr Kubrakov. Krátce po přesunu ukrajinských jednotek do města získal v sobotu šéf Deutsche Bahn Alexander Kamyšin přehled o nezbytných přípravných pracích. Vlaky na Ukrajině jsou pomalé, ale do značné míry přesné a spolehlivé navzdory válce. Fungující železnice je jednou ze sil, které drží napadenou zemi pohromadě.

I díky tomu dnes večer ve 22 hodin místního času vyrazí první vlak do Chersonu, kam přijede v 9 hodin ráno. Gratuluji všem, kdo se vrací domů!” napsal na facebooku poradce šéfa správy Chersonské oblasti Serhij Chlaň. Další vlaky budou podle Chlaně vyjíždět z Kyjeva do Chersonu v sudé dny a z Chersonu do Kyjeva v liché. Vlak vyzdobili ukrajinští umělci motivy připomínajícími ukrajinský boj za svobodu. U příležitosti osvobození Chersonu začaly ukrajinské dráhy nabízet ve spolupráci s charitativní nadací United24 také jízdenky na první vlaky do měst, která jsou zatím v ruských rukou. Mezi nimi jsou Mariupol, o nějž se letos na jaře sváděly úporné boje, a dříve obsazená města Luhansk, Doněck a Simferopol. Cena všech těchto jízdenek začíná na 1000 hřivnách (637 korunách). Dopravce slibuje, že cestujícím pošle upozornění nejpozději 12 hodin před odjezdem.

foto Pixabay

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes