B737 MAX Norwegian

B737 MAX Norwegian, Foto © Norwegian

Společnost Norwegian zahájila rok silným novoročním prodejem, 1,1 milionu cestujících a vytížením 78 procent v nejtišším cestovním měsíci roku.

Reklamy
B737 MAX Norwegian
B737 MAX Norwegian, foto Norwegian

V lednu měl Norwegian více než 1,1 milionu cestujících, což je nárůst o 78 procent oproti předchozímu roku.

Lidé v lednu tradičně méně cestují a místo toho využívají toto roční období k rezervaci budoucích letů. I tak jsme měli mnoho plných letů, zejména na trasách do teplejších oblastí. V novoročním výprodeji jsme prodali přes milion míst, což nás velmi těší. Vidíme také, že pozitivní trend rezervací pokračuje i po prodeji. Mnozí nyní plánují výlety během školních prázdnin a na prodloužené víkendy v květnu, říká Geir Karlsen, generální ředitel společnosti Norwegian.

Letošní letní program zahrnuje 300 linek do 114 destinací. To zahrnuje několik zcela nových destinací. Díky rozšířené síti linek a novým letadlům ve flotile společnost Norwegian pokračuje v náboru nových kolegů.

Poslední týden byl pro norské letectví výjimečný. Mám velké sympatie k zaměstnancům, zákazníkům a všem ostatním, kterých se bankrot společnosti Flyr dotkl. Pomůžeme dostat uvízlé cestující do jejich destinací v rozsahu, v jakém jsou volná místa. Vyzýváme také dotčené zaměstnance v konkurzu, aby se ucházeli o naše volné a inzerované pozice, říká Karlsen.

Norwegian měl v lednu 1 131 474 cestujících, o 78 procent více než v lednu 2022. Vytížení bylo 78 procent. Kapacita (ASK) byla 1 870 milionů sedačkových kilometrů, zatímco skutečná osobní doprava (RPK) byla 1 453 milionů sedačkových kilometrů. V lednu měl Norwegian v provozu průměrně 62 letadel a bylo uskutečněno 99,5 procenta pravidelných letů. Dochvilnost, která je měřítkem počtu odletů, které se uskuteční do 15 minut normálního času, byla v lednu 85,0 procenta. To představovalo zlepšení o necelých 9% oproti předchozímu roku.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading