Letiště Sydney Kingsford Smith (SYD) čelí zpožděním a odklonům letů kvůli silným bouřkám a vlhkému počasí, které nadále sužuje jižní pobřeží Sydney a Nového Jižního Walesu. V tweetu zveřejněném 9. února 2023 letiště v Sydney cestujícím připomnělo, aby si kvůli bouřkám v blízkosti letiště ověřili stav svého letu u příslušných leteckých společností. Některé lety díky tomu kroužili několik desítek minut u letiště, nebo došlo k jejich odklonění do Melbourne.

Reklamy

Místní média 9news uvedla, že lety Virgin Australia nemohly odletět mezi 12:30 a 16:00 místního času, což mělo za následek zrušení a zpoždění.

Zatímco další dotčené lety ještě nebyly oznámeny, jedna cestující z letu vyjádřila svou frustraci na Twitter. Cestující na letišti v Sydney uvedla, že její let AI 302 (Air India, z Delhi do Sydney) už před hodinu přistál, ale ještě nevystoupili. Australský meteorologický úřad potvrdil, že vlhké počasí v Sydney může pokračovat až do pátečního odpoledne. Uvedlo také, že zatímco špatné počasí by se mohlo vyjasnit do 11. února 2023, přeháňky by se mohly vrátit následující den. Nevylučuje proto Australský meteorologický ústav problémy v letecké dopravě i zítra.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading