Německo a Česká republika chtějí modernizovat železniční spojení

Německo a Česká republika potvrdily svůj záměr rozšířit a modernizovat železniční spojení mezi oběma zeměmi.

Spolkový ministr dopravy Volker Wissing (FDP) a jeho český protějšek Martin Kupka o tom v pátek v Praze podepsali společné memorandum. Konkrétně jde o modernizaci tras mezi Berlínem a Prahou, mezi Norimberkem či Mnichovem a Prahou přes Schwandorf a mezi Norimberkem a Prahou přes Marktredwitz a Cheb (Eger).

“Chceme si to uvědomit co nejrychleji,” řekl Wissing. To je velmi důležité, aby Evropa rostla společně. S výrazným nárůstem nákladní dopravy po železnici do budoucna počítá i federální vláda. Podle informací jsou projekty v rané fázi plánování. Kupka zdůraznil, že vyjednávání o financování projektů v Bruselu je nyní jednodušší.

V memorandu obě strany mimo jiné znovu potvrzují vůli železniční trať Norimberk-Marktredwitz-Cheb elektrifikovat a zprůjezdnit pro moderní nákladní vlaky o délce až 740 metrů. Díky plánovanému tunelu Erzgebirge se v budoucnu zkrátí doba jízdy mezi Berlínem a Prahou téměř na polovinu na dvě a půl hodiny.

Foto České Dráhy

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →

One thought on “Německo a Česká republika chtějí modernizovat železniční spojení

  1. Německo a Česká republika chtějí modernizovat železniční spojení – Press centrum zahraniční a domácí dopravy 14/10/2023 at 18:15

    […] Continue reading Německo a Česká republika chtějí modernizovat železniční spojení at Transp… […]

Comments are closed.

%d