Vídeň uspořádá Dlouhou noc trhů © Paul Bauer/Wien Tourismus

Nejlepší město na světě pro život je opět Vídeň

Jako nejlepší město pro život je opět Vídeň. Ta svoji pozici opakovaně obhajuje, bez jediné pochybnosti. Může za to nejenom přístup města ke svým obyvatelům, se kterými komunikuje. Ale také naslouchá a hledá řešení všech problémů. Jako vzor pak může sloužit o to, když město ví o chystané výstavbě domů v lokalitě, napřed tam zavede MHD, aby i dělníci na stavbách se tam dostali a nevyužívali aut. Jako další příjemnou atmosféru pro život je velké množství zeleně a vodních prvků, kterými je město protkáno. Hlavně v létě, pak pomáhá citelně ochlazovat celé město.

Reklamy

MHD, pak prošpikována skrze celé město a je v tak hustém intervalu, aby nebylo důvodu využívat aut, ani pro cesty do práce, školy, za zábavou. Jezdí od cca 4:30 do půlnoci, kdy končí poslední denní spoje. Noční spoje projíždí skrze celé město v pravidelném intervalu a navzájem na sebe navazuje. Není jediné místo, které by bylo bez spojení.

Značné úsilí pak v poslední době město vynakládalo na řešení dopravních zátěže skrze město a opravu řady ulic ve městě, které působily jako průjezdní místa. Ty se v co nejkratší době opravovali, aby ulehčili další život ve městě a snížilo se množství kolon aut. V neposlední řadě patří pak hustá síť S-Bahnu, který spojuje všechny části města v krátkém intervalu 10 minut.

Jsou to drobnosti, ale ty drobnosti přináší veliké body u obyvatel města, které pomáhají pak ochotně ve všem městu. Patří k tomu i třídění odpadu, milý a vstřícný přístup k turistům, nebo sousedům. Přesný opak Českých měst, která se v žebříčku propadla. Nejlépe je na tom Brno, které skončilo na 97 místě! A jak se umístila město v první 10-tce?

Top města pro život

1. Vienna
2.
Copenhagen
3.
Zurich
3.
Calgary
5.
Vancouver
6.
Geneva
7.
Frankfurt
8.
Toronto
9.
Amsterdam
10.
Osaka
10.
Melbourne

© Paul Bauer/Wien Tourismus

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém