» Domů » Železnice » Flixtrain se vzdal – Deutsche Bahn zajišťuje dálkové zastávky ve Wittenberge a Ludwigslustu

Flixtrain se vzdal – Deutsche Bahn zajišťuje dálkové zastávky ve Wittenberge a Ludwigslustu

S blížící se změnou jízdního řádu budou moci lidé ve Wittenberge a Ludwigslustu jezdit do Berlína nebo Hamburku dálkovými vlaky častěji, než se původně předpokládalo.

Provozovatel dálkových vlaků Flixtrain dostal na trase mezi dvěma velkými městy pět jízdních řádů a chtěl se obejít bez zastávek. Mezitím Flixtrain z velké části vrátil časové úseky. Německé dráhy Deutsche Bahn nyní nastupuje v krátké době – a v postižených časech znovu potvrzují spoje také Wittenberge v Braniborsku a Ludwigslust v Meklenbursku-Předním Pomořansku, jak společnost oznámila ve čtvrtek. Zimní vlakový jízdní řád platí od 11. prosince.

“Bylo to velké úsilí vtěsnat to tak krátce před začátkem zimního letového řádu,” řekla Stefanie Berk, členka představenstva pro marketing DB Fernverkehr. Přirovnala přístup Flixtrainu k turistům, kteří si pro sebe rezervují lehátka u bazénu s pěti ručníky – a otravují tak na dovolené všechny ostatní.

Konkrétně se jedná o vlaky EC 176, EC 378, EC 379 a IC 2073, které jezdí každý den. Byly vráceny Flixtrainem po celé období jízdního řádu 2023. Vlak EC 177 zrušil Flixtrain do 31. března a společnost bude sama tuto trasu provozovat pouze v sobotu. Mezinárodní a vnitrostátní spoje jsou tak stále garantovány, když to nezvládnul Flixtrain oznámila společnost DB Fernverkehr.

Oliver Herrmann, starosta Wittenberge, byl potěšen řešením poskytnutým železnicí, ale vyzval k dlouhodobému plánování, včetně dálkové dopravy, aby se města jako Wittenberge nemusela starat o každoroční přidělování časových úseků. Tomu by se musely upravit rámcové podmínky, řekl agentuře dpa. Spojení s Hamburkem a Berlínem je pro Wittenberge a Ludwigslust důležitým lokalizačním faktorem.

Foto Flixtrain

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes