Nehoda u Ostrovačic si vyžádala pět zraněných. Mezi cestujícími bylo dítě

Pět zraněných si vyžádala nehoda, při níž se v sobotu dopoledne u Ostrovačic na Brněnsku střetla dvě auta. Jihomoravští záchranáři na místo vyslali leteckou záchrannou službu, pozemní lékařskou posádku, dvě záchranářské posádky a také inspektora provozu.

“Zdravotníci ošetřili těžce zraněného muže, poté jej letecky transportovali na urgentní příjem Fakultní nemocnice Brno. Dále jsme měli v péči středně těžce zraněnou ženu, po poskytnutí přednemocniční péče ji sanitka převezla do traumacentra v Bohunické nemocnici,” uvedla mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová.

Záchranáři se rovněž postarali o lehce zraněnou ženu a muže, které po ošetření převezli do brněnské úrazové nemocnice. “Naším pátým pacientem bylo dítě, vše nasvědčovalo tomu, že neutrpělo žádné zranění, ke kontrolnímu vyšetření jej naše posádka převezla do Dětské nemocnice Brno,” doplnila Bothová.

Na místě kromě policistů a záchranářů zasahovali i jihomoravští hasiči. “Zajistili havarovaná vozidla proti vzniku požáru a odpojili akumulátory. Uniklé provozní kapaliny zasypali sorbentem,” informovali na sociálních sítích.

Doprava v místě nehody funguje normálně. Policisté u jednoho z řidičů vyloučili přítomnost alkoholu. Druhý nebyl schopen dechovou zkoušku podstoupit. Proto jej převezli na odběr krve. Příčiny havárie policisté stále vyšetřují.

Admin
Author: Admin