» Domů » Infrastruktura a města » Skanska postaví základní školu ve Finské Valkeakoski

Skanska postaví základní školu ve Finské Valkeakoski

vizualizace město Valkeakoski

Skanska a město Valkeakoski se dohodly na realizaci jednotné školy Sorrila. Součástí projektu je i technologie stavby areálu. Práce začnou na začátku roku 2023, nová škola bude hotová na jaře 2025. Školu bude využívat maximálně 850 žáků od předškolních až po absolventy základních škol. Studenti školy Sorrila, Naaka, Leppälä, Sassi a Tietola a Sorrilina školka jsou umístěni do sjednocené školy Sorrily. Zaměstnanců školy je přibližně 120. Jednotná škola Sorrila bude postavena na adrese Koulukatu 13, tedy na místě současné školní budovy.

Nová budova bude napojena na malou kamennou školu umístěnou na pozemku v bráně, která byla postavena v roce 1932. Kromě toho zůstane na místě stará dřevěná škola postavená v roce 1920. V nové budově školy bude kromě zázemí pro výuku, jídelny a zázemí zaměstnanců také sportovní hala a velikost nové budovy je 9 765 metrů čtverečních brutto. Budova školy je plánována i pro večerní a víkendové využití, což podporuje různé typy zájmových aktivit.

Odhad celkových nákladů na projekt je 32 835 000 EUR, z toho smlouva se společností Skanska činí asi 28 milionů EUR. „Výstavba sjednocené školy Sorrila pokračuje ve značných investicích společnosti Valkeakoski do rozvoje sítě škol a předškolního vzdělávání. Vědomě jsme chtěli investovat do blaha dětí a mladých lidí a zlepšení podmínek. Za posledních 10 let město investovalo více než 85 milionů eur do výstavby školek, škol a volnočasového centra,“ říká Minna Uschanoff , městská manažerka Valkeakoski .

Demolice budovy staré školy začne v lednu, vlastní stavební práce začnou v dubnu. „Jednotná škola Sorrila usiluje o náročnou čtyřhvězdičkovou environmentální klasifikaci RTS. To je vidět na místě určení, například v řešeních energetické účinnosti a výběru materiálů. Nové prostory podporují každodenní pohodu studentů i zaměstnanců,“ říká Perttu Pitkälä , ředitel ziskové jednotky společnosti Skanska. Studenti školy po dobu demolice a stavby nové školy budou chodit do okolních škol, které byli dopředu řadu let na toto připravovány navyšováním kapacit. 

vizualizace město Valkeakoski

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes