» Domů » Železnice » Na vlak spadla trolej, který začal hořet, 2 zraněni

Na vlak spadla trolej, který začal hořet, 2 zraněni

Na trase mezi Kasselem a Göttingenem byli v pondělí zraněni dva lidé při železniční nehodě oznámila NDR 1 Dolní Sasko. Podle policie, pták vyvolal zkrat, který vlivem toho spadnul na projíždějící vlak. Regionální vlak provozovaný společností Cantus byl zasažen, při tom došlo k utržení sběrače vlaku. Vedení s napětím 15 000 voltů spadlo na přední část vlaku, která okamžitě vzplálo.

Kabina řidiče byla těžce poškozena požárem.
Kabina řidiče byla těžce poškozena požárem.

Čtyřicetiletý strojvedoucí byl přijat do Fakultní nemocnice v Göttingenu s těžkými popáleninami. Žena také utrpěla šok. Také přišla na kliniku. Zbývajících 40 cestujících zůstalo nezraněno. Železniční trať musela být uzavřena na více než pět hodin. Byla zřízena náhradní doprava s autobusy. Výše škody je stále nejasná. Důvod pádu trolejového vedení na vlak po zkratu od ptáka přitom je ojedinělý a předmětem dalšího šetření pro možné zanedbání povinnosti správce tratě na vhodné zajištění troleje, proti pádu.

Admin
Author: Admin


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes