Na nádraží v Grazu si už nezakouříte

Po zákazu kouření v restauracích přišli na řadu i vlaková nádraží: od středy 13. 2. přechází nádraží v Grazu do režimu se zákazem kouření nejen v budově, ale i na nástupištích. Další nádraží ve Štýrsku (Steiermark) budou dle informací ÖBB následovat do 18. 2.

V nádražních budovách je zákaz kouření již od roku 2006 a ve vlacích byl tento zákaz zaveden o rok později. Přesto byli na nástupištích vyznačeny malé ostrůvky, kde bylo kouření povoleno. Tyto zóny byli ovšem ve Štýrsku stále více a více oddalovány, sdělila Juliane Pamme z ÖBB: “Z průzkumu cestujících vyplynulo, že téměř tři čtvrtiny všech zákazníků by chtěli nádraží se zákazem kouření. My, společnost ÖBB, pouze chceme vyhovět názoru našich cestujících.”

ÖBB má zatím převážně pozitivní zkušenosti

Od 1. dubna by měli do režimu se zákazem kouření přejít všechna nádraží v Rakousku – jediné místo, kde bude kouření povoleno, by měla být prostranství před vstupem do nádraží.

Štýrsko je jeden z posledních spolkových států, ve kterém se zákaz kouření na nádražních nástupištích zavádí: “Jako v prvním spolkovém státě jsme zcela přichystali k zákazu kouření nádraží ve Vídni. Tady toto opatření funguje velice dobře také proto, že na nově zrekonstruovaných nádražích již nenajdete žádné popelníky,” doplnila mluvčí ÖBB Juliane Pamme.

Pracovníci ÖBB zákaz kouření na nástupištích kontrolují a případným hříšníkům zákaz zdvořile a mile připomenou a požádají je o ukončení jejich činnosti – z nových předpisů ÖBB.

upraveno z ORF
fotografie převzaty z orf.at

Admin
Author: Admin