Ze staré Líšně do centra Brna tramvají

Velká výstavba bytů a rodinných domů, která se očekává a pomalu začíná stávat realitou vede radnici městské části Brna Líšně k nutnosti zlepšení dopravní obslužnosti pro své občany. S tím souvisí i potřeba revitalizace tramvajové trati, která sem již desítky let nevede a byla zvláště místními rozkradena. Město Brno, se tak nyní muselo vypořádat s námitkami chatařů, kteří se snažili zabránit obnovení dopravy do této části města, kam už dříve jezdili tramvaje.

Smutný stav trati, který vede k muzeu dopravy ve staré Líšni je tak brzo historií a to díky znovu vydání územního rozhodnutí.

Od smyčky k muzeu dopravy

Od smyčky na Stránské skále, kde nyní končí linka 10, se tato dále vydá po nyní rozkradené a zarostlé trati skrze Zadní Prátle. Trať projde celkovou obnovou a povede k silnici na ulici Drčkova. Na křížení s komunikací bude vybudována světelná křižovatka. Dále bude pokračovat se zastávkou U proluky a po vlastním tělese k muzeu dopravy ve staré Líšni, kde se napojí současné muzeum dopravy na tramvajovou trať a současně s tím se vytvoří okolo areálu smyčka pro tramvaje linky 10. S tím bude souviset i zlepšení dopravní obslužnosti a zahuštění spojení na této lince. Ve špičku co 10 minut, mimo špičku co 15 minut a o víkendech co 20 až 30 minut.

Postavení a obnovení tramvajové tratě je přitom odloženo po protestech místních obyvatel. Někteří z nich nemají v souladu se zákony zkolaudované stavby momentálně bránící v obnově tramvajové tratě. Ti tak zablokovali v roce 2018 rekonstrukci a obnovení této tramvajové tratě.

Admin
Author: Admin