» Domů » Městská doprava » Na jaře se vrátí tramvaje v Brně na své trasy, některé změní konečné

Na jaře se vrátí tramvaje v Brně na své trasy, některé změní konečné

Na jaře letošního roku počítá Brněnský dopravní podnik s otevřením tunelu na ulici Zábrdovická. Díky tomu se má vrátit linka 1 v celé své trase do provozu.

Dělníci, kteří pracují na tunelu pro tramvaje jsou prakticky s prací hotoví. Zbývají poslední stavební úpravy. Po dokončení stavby vyražené ve skále pod Wilsonovým lesem začne testování. “Pokládka kolejí v tunelu je dokončená. Nyní pokračují práce na instalaci trakčního vedení a elektroinstalaci a bezpečnostní zařízení a práce na zastřešení silniční galerie. Předpokládáme, že první tramvaj se tunelem projede v první polovině roku” uvedla mluvčí Lucie Trubelíková za ŘSD, která má objekt ve správě.

Podle dobrého zdroje redakce je v plánu od května plný provoz linky 1 mezi Řečkovice – Pisárkami a Bystrcí. Díky tomu dojde ke změně v trasách jiných linek.

Změny v MHD od května?

S návratem linky 1 na svoji trasu do Bystrce skončí výluková linka 11 svůj provoz. Díky tomu dojde k pár změnám, které sdělil redakci dobře obeznámený zdroj přímo z vedení dopravce. Linka čísla 7 by měla skončit, místo ní zamíří linka 9  v úseku Čertova Rokle – Zemědělská – Jugoslávská – Malinovského náměstí – Hlavní nádraží – Křídlovická – Osová – Starý Lískovec, smyčka.
Linka 10 si do značné míry zachová svoji současnou výlukovou trasu. Vybrané spoje pojedou na smyčku Ečerova, ale od hlavního nádraží zamíří do Julianova. Naproti tomu linka 11 pojede z Nových Sadů přes Hlavní nádraží a Životského na Stránskou Skálu.

Za změnou vedení linek a ponechání linky 10 coby hlavní posilové linky stojí hlavně zájem ze strany cestujících. Řada z nich pak díky tomu přešla do MHD, díky lepšímu dopravnímu spojení mezi Bystrcí a Životského resp. Stránskou Skálou. S neobnovením linky 11 z Čertovy Rokle musí dojít k posílení linky 3 do Bystrce. Samotné linky 1 a 3 by to kapacitně nezvládali počítá dopravce.

Foto DPmB,a.s.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes