» Domů » Železnice » Místo vlaků autobusy v Německém Taunusu

Místo vlaků autobusy v Německém Taunusu

Provozní situace v Taunusu na lince RB 15 (Frankfurt Hbf -) Bad Homburg – Brandoberndorf je dezolátní. Dosud dodané vodíkové vlaky Alstom Coradia iLint54 často nejsou v provozu a dieselové vlaky VT644 určené jako náhrada jsou často zrušeny z důvodu nedostatku personálu.

Na pozvání okresního správce a předsedy dozorčí rady RMV Ulricha Krebse proběhlo na okresním úřadě Hochtaunuskreis krizové jednání, na kterém jednatel RMV prof. Knut Ringat a Dr. André Kavai, Jürgen Engelke a Frank Werther za výrobce Alstom, Dirk Bartels, výkonný ředitel Regionalverkehre Start Deutschland. Přítomen byl i Joachim Kreysing, výkonný ředitel společnosti Infraserv Höchst. Dali si za cíl mít „spolehlivý koncept a spolehlivé informace o cestujících“, když začne škola 9. ledna 2023. Středem zájmu však není železniční doprava, ale náhradní železniční doprava s dalším provozem kloubovými autobusy místo vlaků. To je každopádně nutné pro příslušné období dvou období, kdy budou velké železniční výluky (13.–29. 1. 2023 a 26. 2. 2023). Autobusy pojedou do Friedrichsdorfu, kde musí přestoupit cestující na S-Bahn. Podle RMV byly chybné informace o cestujících způsobeny „chybou přenosu dat“, která byla opravena. Alstom „dělá vše proto, aby byli vlaky v pohybu a nestáli“. V současné době je dodáno osm iLintů a další dva budou dodány příští týden, uvádí Alstom rail bussines.

Ilustrační foto Alstom

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes