Moderní vlaky pro horskou trasu Lötschberg a nová přímá spojení

Nové vlaky MIKA budou od prosince v provozu na trase Bern–Brig/Zweisimmen. Změna jízdního řádu přináší také nová přímá spojení do Valais a Montreux.

Panoramatická okna PTO , bistro zóna a dostatek místa pro zavazadla a jízdní kola: na horské trase Lötschberg (Berne-Kandersteg-Brig) a v Simmentalu (Berne-Spiez-Zweisimmen) se cestující mohou těšit na větší komfort z jízdního řádu. BLS bude na těchto trasách od 11. prosince využívat nové vlaky MIKA. Očekává se, že tyto vlaky budou nadále jezdit do Domodossoly od léta 2023. Uvedení do provozu na této trase se zpozdilo kvůli neúspěšné rámcové dohodě mezi Švýcarskem a EU. Pro použití v Itálii musí vlaky MIKA projít delším schvalovacím procesem, než bylo původně plánováno. BLS bude používat vlaky NINA mezi Brig a Domodossola až do léta 2023. Od změny jízdního řádu bude pro dojíždějící k dispozici více míst.

BLS pořizuje MIKA ve dvou různých verzích. Kromě vlaků Regioexpress s bistrozónou, které již jezdí, existuje verze S-Bahn. Mimo jiné má více dveří a je tedy optimalizován pro rychlou výměnu cestujících v provozu S-Bahn. S-Bahn MIKA jsou nyní postupně uváděny do provozu a do roku 2025 nahradí dosluhující vlaky RBDe.

V novém panoramatickém vlaku z Montreux do Interlakenu

Z Montreux do Interlakenu bez přestupu: Se změnou jízdního řádu se tento dlouholetý sen stal skutečností. Dva různé rozchody a různé napájecí systémy znemožnily dlouho očekávané přímé spojení přes Zweisimmen. Díky technickým inovacím, zejména vlakům s měnitelným rozchodem speciálně navrženým pro tuto trasu, nyní GoldenPass Express jezdí přímo z Vaudské riviéry přes přírodní park Pays-d’Enhaut do srdce Bernské vysočiny. Propojením těchto významných turistických regionů se panoramatická trasa stává ještě atraktivnější pro vnitrostátní i mezinárodní cestující. Od změny jízdního řádu do 10. června 2023 bude Goldenpass Express jezdit jednou denně v každém směru. Od 11. června 2023 se nabídka navýší na čtyři zpáteční cesty denně.

Přímo ze Seelandu do Valais

Existuje také přímá trasa z Biel/Bienne do Brigu a zpět, když se o víkendech mění jízdní řád. Místo z Bernu vyjíždí sezónní doplňkový vlak pro jednodenní výlet z Biel/Bienne a nyní také spojuje Lyss, Zollikofen, Ostermundigen a Gümligen s Berner Oberland a Valais bez přestupu. Protože nový přímý vlak nejede přes nádraží Bern, cestující jsou až o 20 minut rychlejší v závislosti na spoji.

Foto BLS

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →