» Domů » Silniční doprava » Automobilky » Mercedes představil nový autokar pro Americký trh

Mercedes představil nový autokar pro Americký trh

Novinka Mercedesu pro trh v Severní Americe. Jedná se o třínápravový autobus s délkou 45 ‘/13,72 m (včetně nárazníku absorbujícího energii: 45,9 ‘/13,92 m) a bude nabízený ve dvou modelových variantách – Tourrider Business a Tourrider Premium. Tourrider Business je určen především na linky, zatímco Tourrrider Premium je luxusní dálkový autobus. Tourrider má standardně 56 míst pro cestující, ale jejich počet se může pohybovat od 46 do 60 míst. Premium má navíc prostor pro cestující zvětšený o 6 cm a panoramatická okna. Autobusy můžou být vybaveny zdvižnou plošinou pro vozíčkáře nad zadní nápravou.
Tourrider je poháněn šestiválcem 12,8 litrů Mercedes-Benz OM 471, který má 450 koní a dosahuje maximálního točivého momentu 2.300 Nm. Převodovka je automatická Allison 6 stupeň. Kvůli vysokým teplotním rozdílům je nutný výkonný integrovaný klimatizační systém od společnosti Eberspaecher/Sütrak s výkonem 35 kW. Pracoviště řidiče navíc těží ze samostatného klimatizačního systému o výkonu 9 kW. Interiér je k dispozici ve dvou variantách Comfort Basic či Plus. Po Intouru je to navíc druhý autobus Mercedes-Benz a vůbec první autokar, který standardně nabídl pokročilé bezpečnostní systémy ABA 5.
foto: Daimler
Admin
Author: Admin


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes