Městská policie v rámci čtyřdenní dopravně bezpečnostní akce znovu kontroluje provoz elektrokoloběžek v Praze

Hlavní město ve spolupráci s Městskou policií hl. m. Prahy se znovu zaměřuje na dodržování správného způsobu jízdy na kolech a elektrokoloběžkách. Strážníci v rámci celoměstské dopravně bezpečnostní akce tak od čtvrtka 12. října do neděle 15. října kontrolují cyklisty i jezdce na elektrokoloběžkách. Smyslem akce je zvýšit bezpečnost v ulicích metropole.

Praha dlouhodobě velmi vážně řeší situaci související zejména s provozem elektrokoloběžek ve městě. Pražané i návštěvníci metropole si často stěžují na to, že se jejich uživatelé chovají bezohledně a nebezpečně. Hlavní město proto ve spolupráci s Městskou policií hl. m. Prahy nyní opakuje několikadenní kontrolu provozu elektrokoloběžek, ale i kol, v metropoli.

Akce začíná dnes, ve čtvrtek 12. října, a potrvá až do neděle 15. října. Výsledky kontrol pak budou zveřejněny následující den. Za každý z celkem patnácti obvodů pražské městské policie i za hlídkový útvar se do akce zapojují minimálně dvě dvoučlenné hlídky, tedy více jak 64 strážníků.

„Akci zaměřenou na elektrokoloběžky po necelých dvou měsících opakujeme, abychom dali jasně najevo, že tomuto problému se dál věnujeme. Ať už jde o jejich problematické parkování na chodnících či neukázněnou jízdu, na níž se budou městští strážníci nyní opět zaměřovat. Chceme, aby centrum města bylo přívětivé pro všechny obyvatele i návštěvníky a aby v ulicích i na chodnících panovalo bezpečí a pořádek,“ říká primátor hl. m. Prahy Bohuslav Svoboda, do jehož gesce patří i bezpečnost.

Mezi nejčastější prohřešky jezdců na elektrokoloběžkách, ale i cyklistů, se řadí jízda po chodníku nebo nerespektování dopravního značení, kdy se většinou jedná o jízdu v protisměru. U koloběžkářů se strážníci v některých případech setkávají i s jízdou ve dvou nebo pod vlivem alkoholu.

Hlavní město společně s Městskou policií hl. m. Prahy uskutečnilo obdobnou kontrolu provozu elektrokoloběžek a kol už na konci letošních letních prázdnin v rámci akce nazvané Koloběžka. Při ní odhalili celkem 1 336 přestupků, za které uložili 402 pokut v celkové výši 191 800 korun. Dále bylo 63 přestupků oznámeno správnímu orgánu a ostatní byly řešeny domluvou. Nejvíce přestupků zjistili strážníci v Praze 1, konkrétně 288, a v Praze 2, kde odhalili 126 přestupků.

TZ Praha, Foto MP Praha

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →

One thought on “Městská policie v rámci čtyřdenní dopravně bezpečnostní akce znovu kontroluje provoz elektrokoloběžek v Praze

  1. Městská policie v rámci čtyřdenní dopravně bezpečnostní akce znovu kontroluje provoz elektrokoloběžek v Praze – Press centrum zahraniční a domácí dopravy 15/10/2023 at 11:14

    […] Continue reading Městská policie v rámci čtyřdenní dopravně bezpečnostní akce znovu kontrol… […]

Comments are closed.

%d