České Dráhy prodaly tornáda, honeckry a Béčka do šrotu

Českým Drahám se podařilo prodat celkem 109 vyřazených vozů napříč republikou. Kupcem je Recycling – kovové odpady z Chotěboře.

Informace vyplývá z veřejného registru smluv. Odhadovaná cena za vozy je 32 milionů korun. Cena je zpracovaná podle celkové váhy zpracovaného materiálu, celý kontrakt řeší jednotkovou cenu za tunu železa, hliníku a mědi. Stejná společnost už v minulosti odebrala jiná vozidla od Českých Drah, v roce 2021 celkem 71 vozů.

Do šrotu zamíří zejména jednotky řad 460 přezdívané tornádo, 560 s vloženými vozy, mezi prodané vozy k likvidaci míří osobní vozy řad B, Bt, BDs, Bdmtee. Jde o vozidla vyřazená, která dosloužila Českým Drahám. Vzhled a stav vozů už byl natolik nevyhovující, aby se dali ještě prodávat na další nasazení jinde uvedli České Dráhy. Kupující Recycling – kovové odpady z Chotěboře má vozy rozložit a následně zlikvidovat na tříděný odpad a odvézt do hutí.  Šrotaci má provádět společnost ve Vysokém Mýtě, hotové by mělo být do konce ledna 2024.

Foto Marek Zouhar, wikipedia

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →

One thought on “České Dráhy prodaly tornáda, honeckry a Béčka do šrotu

  1. České Dráhy prodali tornáda, honeckry a Béčka do šrotu – Press centrum zahraniční a domácí dopravy 15/10/2023 at 20:16

    […] Continue reading České Dráhy prodali tornáda, honeckry a Béčka do šrotu at Transport Minutes. […]

Comments are closed.

%d