• Út. Srp 16th, 2022

MAN a ABB E-mobility nastartují další fázi elektromobility v dálkové kamionové dopravě

Kvě 14, 2022 , , ,
Stránka navštívena: 102
0 0
Doba čtení příspěvku:2 Minut, 41 Sekund

Na místě bývalého berlínského letiště Tempelhof za přítomnosti německého spolkového ministra pro digitál a dopravu Dr. Volkera Wissinga nechal MAN Truck & Bus v pátek 13.5.2022 poprvé veřejně projet téměř sériový prototyp svého připravovaného elektrického nákladního vozu. Technickou zvláštností průkopnického elektrického užitkového vozu, který bude uveden na trh v roce 2024, je jeho kapacita pro budoucí nabíjení megawattů. ABB E-mobility, přední světový poskytovatel nabíjecích řešení pro elektromobily, si klade za cíl v příštích třech letech přinést technologii nabíjení megawattů na trh. MAN a ABB E-mobility se tak blíží k další fázi elektromobility: provozní schopnosti pro těžkou dálkovou kamionovou dopravu s denními dojezdy mezi 600 a 800 kilometry. Navíc s jejich jednoznačným závazkem k elektromobilitě.

“Potřebujeme dekarbonizovat silniční nákladní dopravu, abychom dosáhli našich cílů v oblasti klimatu. Abychom toho dosáhli, zaměřujeme se především na náběh trhu užitkových vozidel šetrných ke klimatu a vývoj odpovídající vysoce výkonné dobíjecí infrastruktury. Projekt, který podporují vysoce výkonné nabíjení pro e-nákladní vozy na A2 poskytují důležité poznatky. Co je nyní důležité, je rychle dostat na silnice více e-nákladních vozidel. Partnerství mezi MAN a ABB ukazuje, že jsme na správné cestě “ řekl spolkový ministr pro digitál a dopravu Dr. Volker Wissing.

Alexander Vlaskamp, ​​generální ředitel MAN Truck & Bus, během ministrovy testovací jízdy v elektrickém nákladním automobilu MAN zdůraznil, že „urychlení expanze nabíjecí infrastruktury je jediným způsobem, jak dosáhnout evoluce dopravy a splnit klimatické cíle“. Zdůraznil také, proč MAN spoléhá u budoucích vozových parků bezuhlíkových užitkových vozidel na bateriové elektrické pohony: nízké provozní náklady a nejlepší celková energetická stopa. „Jako součást skupiny Traton se již podílíme na společném podniku s průmyslovými partnery za účelem rozvoje a provozu vysoce výkonnou veřejnou dobíjecí síť s cílem alespoň 1 700 nabíjecích bodů zelené elektřiny v celé Evropě,“ dodal Vlaskamp.

Podobné články k tématu  Regiojet obnovuje síť před koronavirem

Budoucnost je v elektrické nákladní dopravě

Aby elektrické nákladní vozidlo MAN, které má být uvedeno na trh v roce 2024, umožňovalo denní dojezdy na dlouhé vzdálenosti mezi 600 a 800 kilometry, je již vybaveno technickými předpoklady pro budoucí megawattové nabíjecí systémy. ABB E-mobility, jako přední světový poskytovatel nabíjecích řešení, má v úmyslu takové nabíjecí systémy rychle uvést na trh.

“Naším cílem je usnadnit elektromobilitu ve všech oblastech. V ABB E-mobility pracujeme na vývoji odpovídajících výkonových standardů již mnoho let. Megawattové nabíjení bude vyžadovat novou technologii napájení s více než 1000 volty, takže systémová elektrická bezpečnost a spolehlivost jsou zásadní na těchto úrovních výkonu a pro předvídatelné případy použití. ABB E-mobility je ideálním poskytovatelem, který se těmto výzvám postaví, protože dokážeme výrazně urychlit výzkum a vývoj založený na našich stávajících technologiích. Naší společnou ambicí je uvést tuto novou technologii na trh do tří let. V minulosti takové vývojové fáze často trvaly mnohem déle,“ řekl Frank Mühlon, generální ředitel ABB E-mobility.  

Závazný a jednotný standard je také zásadní pro zavedení technologie nabíjení megawattů. Německo by zde mohlo stanovit měřítka: více než 20 partnerů z průmyslu a vědy, včetně MAN a ABB, pracuje na projektu vysoce výkonného nabíjení (v němčině „HoLa“), který je financovaný německou vládou a je světovým projekt prvního megawattového nabíjení. Na čtyřech místech podél federální dálnice A2 se budují dvě vysoce výkonné nabíjecí stanice s megawattovými nabíjecími systémy (MCS) Projekt má sloužit jako základ pro celostátní expanzi.

Happy
Happy
%
Sad
Sad
%
Excited
Excited
%
Sleepy
Sleepy
%
Angry
Angry
%
Surprise
Surprise
%

O autorovi