Lockdown Australského Perthu: Případy COVID-19 přinutily ostatní státy a území, aby zavedly hraniční a cestovní omezení

Zprávy o rychlém třídenním Lockdownu Perthu a Peela přinutily ostatní státy a území k akci. Zde si můžete přečíst, co se od oznámení WA změnilo a co to znamená pro vaše cestovní plány. 

Reklamy

Nový Jížní Wales

Společnost NSW Health uvedla, že všichni lidé, kteří přijíždějí v Sydney ze Západní Austrálie od soboty ráno v 12:00, „musí vyplnit prohlášení, které potvrzuje, že se nezúčastnili hromadných setkání“.

Rovněž vyzvali „všechny cestující, kteří přijeli z regionů Perth a Peel od 17. dubna, aby zkontrolovali webové stránky WA a okamžitě postupovali podle uvedených pokynů“, a vyzvali kohokoli, kdo se zúčastnil některého z identifikovaných míst, aby kontaktovali společnost NSW Health.

Na letišti v Sydney byla zahájena zvláštní detekční kontrola s cílem identifikovat cestující přijíždějící z Perthu, kteří navštívili některá z významných lokalit.

Victoria

V pátek viktoriánský vedoucí zdravotnictví Brett Sutton prohlásil, že regiony Perth a Peel se stanou červenými zónami v rámci státního systému povolení k cestování semaforem.

To znamená, že všichni obyvatelé státu Viktorie, kteří měli vstoupit do státu z těchto regionů, byli nuceni do domácí karantény po dobu 14 dnů, zatímco všichni, kteří nebyli ze státu Viktorie a cestují někam dále, zůstali v hotelové karanténě, dokud nebylo možné zajistit zpáteční let. 

Ministerstvo zdravotnictví státu Viktorie rovněž rozhodlo, že kdokoli, kdo se aktuálně nachází ve Victorii a byl v Perthu nebo Peel mezi 17. a 23. dubnem, bude muset být podroben testování na COVID-19 a zůstat izolován, dokud nebude obdržen negativní výsledek.

Queensland

Zdravotnické úřady v Queenslandu s okamžitou platností budou vyžadovat, aby každý, kdo byl v Perthu nebo Peel 17. dubna nebo od tohoto dne, absolvoval test COVID-19 a vstoupil do povinné karantény do úterý 27. dubna do 2:00.

Masky musí být používány, pokud lidé potřebují jít ven, aby si nakoupili základní zboží, dostali zdravotní péči nebo aby provedli návštěvy příbuzných v nemocnicích a zařízeních, které jsou u konce života či za dětmi v nemocničních zařízeních, pokud to zařízení umožňuje.

Severní území

NT zdravotnické úřady budou vyžadovat, aby se každý, kdo přijede z oblastí Perthu nebo Peel v sobotu od 12:00, podrobil povinné karanténě.

Každý, kdo byl v kterémkoli regionu a přijel na severní území od 17. dubna, nebo přijede v sobotu před 12:00, bude muset podstoupit test COVID-19 a izolovat se, dokud nepředloží negativní výsledek.

Tasmánie

Tasmánská vláda prohlásila regiony Perth a Peel za vysoce rizikové oblasti, což znamená „komukoli, kdo si přeje cestovat do Tasmánie a byl v postižených regionech za posledních 14 dní, nebude povoleno přicestovat, pokud nebude schválen náměstkem Státní kontrolory.

Kdokoli, komu je udělena výjimka, bude i po příjezdu muset absolvovat 14denní karanténu.

Jižní Austrálie

Přestože SA Health ještě nenabízí žádné konkrétní cestovní pokyny, navrhla všem obyvatelům, kteří ve specifikovaných časech navštívili některé z lokalit uvedených ministerstvem zdravotnictví WA, aby podstoupili testování na COVID-19 a izolovali je, dokud neobdrží negativní výsledek.

Pro tranzitující cestující přilétající do Perthu ze zahraničí bude povinností od soboty 12:00, aby měli negativní test a současně podstoupili karanténu na 14 dní. Při opuštění Perthu, budou pak cestovatelé mít problém se vrátit, bez platného ne staršího testu, jak 24 hodin.

Admin
Author: Admin

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading