» Domů » Infrastruktura a města » Aktualizováno 14:01 Havárie vody v centru Brna zatím neomezuje provoz na Kolišti

Aktualizováno 14:01 Havárie vody v centru Brna zatím neomezuje provoz na Kolišti

Brněnské vodárny a kanalizace hlásí havárii vodovodního řadu v kolektoru, která má za následek rozsáhlé přerušení dodávek vody na území města Brna. Samotná havárie se stala na ulici Koliště, která dnes v sobotu nemá zásadní vliv na provoz v centru města. Předběžné odstranění závady je až 25.4.2021 v ranních hodinách. V oblastech Brna, střed, Černých Polí, Zábrdovic, Křenové, okolo Mendlova náměstí, Černovic, Slatiny, část Komárova a přilehlých oblastí, kde dojde k obnovení dodávek vody je možný krátkodobý výskyt zákalu vody. Zároveň jsou to oblasti, kde v současné době neteče voda.

BVK (Brněnské vodárny a kanalizace) oznámili, že zatím netuší, kde je přesné místo havárie vody, ani kdy se podaří celou havárii odstranit, proč naprostá většina Brna je bez vody.

BVK přednostně bude zásobovat cisternami nemocnice a strategická zařízení pro chod města. Bohužel BVK nevlastní pro tak obrovskou oblast města dostatek náhradních cisteren, aby mohli být všude přistaveny. Z toho důvodu nebude téct voda ve většině města.  Postižený vodovodní řád na Kolišti 57 byl už nalezen a hasiči odčerpávají vodu, aby mohli vodárny provést opravu prasklého potrubí, které by mělo v ideálním případě trvat do nočních hodin. Chtěli jsme obnovit v plném rozsahu dodávky vody do půlnoci, snad se to podaří uvedla mluvčí Renata Hermanová.

 

Foto: HZS JMK

Admin
Author: Admin


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes